Türkiye de bir ilk yaşandı; Gazeteci baba sordu Aday oğlu cevapladı

Genel seçimlere sayılı günler kaldığı günlerde Türkiye de bir ilk yaşandı.

Afyon Gün FM de Gazeteci babası sordu Vekil adayı oğlu ise soruları cevapladı.

Gün FM de ‘Seçime Doğru’ yayınında Gazeteci İsmail Akar’ın karşısında oğlu Milletvekili Adayı olan Yüksek Mimar Halis Anıl Akar vardı.

40 dakika süren yayında Milletvekili adayı Anıl Halis Akar babasının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Türkiye’de belki de ilk yaşanan olayda Gazeteci de vekil adayı da oldukça heyecanlıydı.

Yayın açış konuşmasında İsmail Akar’ Bugün tarihi bir yayında karşınızdayım. Bugünkü konuğum CHP Milletvekili Adayı olan Yüksek Mimar ve benimde oğlum olan Anıl Halis Akar’ diyerek sorularına başladı.

Heyecan Tavan Yaptı

Yayın esnasında babasına ‘Sayın Akar’ diye hitap eden Milletvekili Adayı Anıl Halis Akar geçlikten kadınlara, ekonomiden kültür sanata kadar gelen sorulara cevap verdi.Yayının son kısmında partisine ve Kılıçdaroğlu’na oy istedi.

Her ikisinde de heyecan tavan yaptı. Baba İsmail Akar yayınımız instagram ve whatsapp’tan canlı olarak dinleyebilirsiniz derken WhapSapp’dan radyo yayınının olmadığını unutuyordu.

Anıl Halis Akar ise babasının heyecanına ortak olarak dinleyenlere‘İyi yayınlar’ diliyordu.

Bu arada anne Fadime Akar ise sosyal medyadan canlı yayın yaparak tarihi anı kayda alıyordu.

Gençlerin önüne açmak lazım

39 yıllık meslek hayatında ekonomiden sanata spordan sağlığa binlerce konuğu yayına aldığını söyleyen İsmail Akar’ Oldukça guru verici bir tablo. Siyasette de gençlere yol vermek ve onların sesini duyurmak adına iyi bir yayın oldu’ diyordu.

Anıl Halis Akar ise ‘Benim çocukluğum bu radyonun koridorlarında geçti.Yıllar öncesi  23  Nisan şiirleri okuduğum radyomuzda bu kez siyasetçi olarak seslenmek ve yılların tecrübeli ismi babamın karşısında olmak beni onurlandırdı’ dedi.

Mali Müşavir olan ve Gün FM kurucusu  İsmail Akar uzun zamandır Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulunda yer alıyor.

35 Yaşındaki Anıl Halis Akar Kadıköy Belediyesi Plan ve Proje Dairesinde görev yapıyordu. Yüksek Mimar olan Anıl Halis Akar şu anda Yakındoğu Üniversitesinde doktora çalışmalarına da devam ediyor.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Yüksek Mimar Anıl Halis Akar, Gün FM'de babası İsmail Akar'ın konuğu oldu. Haberi dikkatinize sunuyor, iyi çalışmalar diliyoruz.