TSM Çocuk Korosu Seçmeleri Tamamlandı

           2019 yılında kurulan Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu, bu sene de çalışmalarını sürdürecek. Belediyemiz Kültür Sanat Akademisi TSM Çocuk Korosu Seçmeleri tamamlandı. Birbirinden yetenekli minikler gün boyunca süren seçmelerde tüm hünerlerini sergiledi.

9-14 yaş arası adayların başvurduğu Çocuk Korosu'nun seçmeleri yapıldı. Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Sanat Akademisi Belediye Şehir Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen seçmelerde çocuklar hünerlerini sergiledi. Belediyemiz bünyesinde Türk müziğini araştırmak, öğretmek ve yaygınlaştırmak için kurulan çocuk korosunun seçmelerinde adaylar seslendirdikleri eserlerle koroya girebilmek için mücadele etti. Jüri, adayları tek ses, çift ses, ezgi tekrarı, ritim tekrarı özelliklerine uygunluk gibi kriterlere göre değerlendirme yaptı.  

Çocuklar şarkılarını seslendirirken ebeveynleri de alkışlarıyla destek oldu. Başarılı olan 35 çocuk, Afyonkarahisar Belediyesi Çocuk Korosu’na girmeye hak kazandı. Minik koristler, Kültür Sanat Akademisi Müzik Bölümünde Şef Kürşat Bertuğ Arıcan önderliğinde hafta sonları çalışma yapacak. Çocuklarımız; milli bayramlar, belediyemizin düzenlediği etkinlikler ile festivallerde konser verecek.