Tekdemir Adaylık Başvurusunu Yaptı

11 Mart 2023'te kurulan ve Zafer Partisi, Adalet Partisi, Ülkem Partisi ile Türkiye İttifakı Partisi'nden oluşan ATA ittifakının Afyon milletvekilliği aday adayları başvurularına başladı. Adaylar Zafer Partisi çatısı altında seçime girecek.

Bu kapsamda Zafer Partisi kurucu il başkanı Em. Albay Mevlüt Tekdemir 21 Mart 2023 de Ankara genel merkezde başvurusunu yaptıktan sonra şunları söyledi:

“ Aday adaylığı başvurumdan önce ordusunda çalışmaktan büyük onur duyduğum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anıtkabirde ziyaret ederek bu yola çıktım.

Bir işçi babanın çocuğu olarak Şemsettin Karahisari ortaokulundan çıkıp üst düzey bir Türk subayı olarak 36 sene çalıştıktan sonra doğduğum topraklara hizmet etmek için yeniden döndüm.

36 senede kazandığım albaylık bilgisi, 20 bin askeri eğitmenin tecrübesi, makine mühendisliği ve uluslararası ilişkiler uzmanlığımın deneyimlerini hemşerilerimle paylaşmak benim için farz oldu.

10 aydır kurucu il başkanı olduğum Zafer Partisi’nde, devlet adamlığının verdiği bilgi, Türk olmanın cesareti ve hakkın adaletine sığınarak gördüğüm her yanlışı korkmadan söyledim.

Ülkeyi sessizce işgal eden ve gençlerimizin işini çalan sığınmacılar sorununu da, bitirilen tarım ve hayvancılığa dair, susuzluğa dair çözüm yollarını da anlattım. Hakkını alamayan esnafın sesi olurken, çift maaş alanlara, yok edilen askeri garnizona da sesimi yükselttim.

8 gün deprem bölgesinden notlar tutarak gördüklerimi aktardım, mühendis arkadaşlarla tedbir paketi hazırladım.

Bütün bunları yaparken kürsü siyaseti yapmak adına değil, önümüzdeki sonbahara doğru gelecek olan ekonomik çöküşe, susuzluğa, üretim kıtlığına, muhtemel iç karışıklığa, işsizliğe, adaletsizliğe, depreme çare bulmak adına bu yola çıktım.

Devlet yönetmek liyakat ister. Artık parayı veren zenginin aday olduğu devir bitti. Artık siyaseti bir meslek olarak, cebini doldurmak olarak, şirketine rant sağlamak olarak gören siyasilerin devri bitti. Halkımız çözüm odaklı liyakatli vekil istiyor.

Bu hafta itibariyle; acilen canlandırılacak tarım ve hayvancılık projelerimizi, su kaynaklarını çoğaltmayı, betona para yatıran değil üreten belediyecilik projelerimizi, sığınmacı sorununa çarelerimizi, işsizliğe ve pahalılığa karşı neler yapacağımızı kapı kapı dolaşarak anlatacağım.

Bu seçimin telafisi yok. Her alanda geri dönülemez bir karanlık döneme giriyoruz. Biz Türk devletini Türk milletine liyakatle geri verip acilen çözümlerimizi uygulayacağız.

Takdir emaneti ehline verecek hemşerilerimizindir.”