TDP’li Uysal, “HDP’den destek istemiyoruz deyin de vatan ve bayrağın kırmızı çizginiz olduğuna inanalım”

TDP İl Başkanı Kadir Uysal CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingde bahsettiği konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

TDP İl Başkanı Kadir Uysal CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na mitingdeki ifadeleri üzerinden yüklendi.

Uysal, Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu miting meydanında; ” Bizim iki kırmızı  çizgimiz var. Bir bayrak, iki vatan. İki kırmızı çizgimiz var, bayrağımız ve vatanımız. Gözümüzü kırpmadan ölüme gideriz. Bayrak ve vatan bizim için asla ve asla vazgeçilmezdir.” Diyerek vatan bayrak edebiyatı yapmıştır. İfadelerini kullandı.

Uysal açıklamalarına şöyle devam etti; ”Vatan bayrak diyenler önce masada yıllardır ülkemizin kanayan yarası terör belasının meclisteki siyasi temsilcisi PKK’nın şehirdeki uzantısı siyaset sahnesinde boy gösteren HDP’li teröristlerle birlikte yol yürümekten vazgeçmelidir.

Kırmızı çizgilerinin vatan ve bayrak olduğunu iddia edenler HDP’den destek istemediklerini açıkça beyan etmelidirler ki kendilerinin bu konudaki samimiyetlerine inanalım. Yoksa lafla peynir gemisi yürümez. Biz lafa değil icraata bakarız. Yoksa boş vatan bayrak edebiyatına karnımız tok. Ülkemizi bölmek ve başkaca bir devlet kurmak isteyenlerden destek alacaksınız ve onlara vaatler de bulunup tavizler vereceksiniz, Bayrağımızı indirip bir paçavrayı asmak isteyenlerle birlikte olacaksınız sonrada bize vatan bayrak kırmızı çizgimizdir diyeceksiniz. Bunlara ilk okul birinci sınıfa giden çocuklar bile güler sayın Kılıçdaroğlu. Azıcık ilkeli samimi ve bu necip millete karşı dürüst olun hırs uğruna koltuk uğruna sizi masaya oturtan ağababalarınız adına ülkemize göz dikenlerle ortaklık yapmayın destek almayın çıkın bunu da kamuoyunda açıkça ifadelendirin.

Kılıçdaroğlu ve CHP’liler ile ittifak üyeleri her ne kadar HDP ittifakta yok deseler de HDP’li sırrı Süreyya Önder ve Sırrı Sakık Açıkça sosyal medyaya düşen Videolarında bu birlikteliğin ortaklığın varlığını dillendirerek kamuoyu oluşturmaya çalışmaktadırlar.

Bu ülkenin evlatları olarak terörle kol kola girmiş cumhurbaşkanı seçilebilmek uğruna her türlü pazarlığı da kapalı kapılar ardında yapmış olan CHP ve millet ittifakının başkanları kapalı kapılar ardında terör sevicilerle ve terör uzantılarıyla neyin pazarlığını yaptıklarını bu millete açıklamalıdırlar.

Sırrı Süreyya Önder ve Sırrı Sakık; ”Hem bizden destek isteyeceksiniz hem bizimle sizin adınız anılmasın diyeceksiniz bu ne kadar ayıp şeydir” diyerek yapılan toplantıyla alakalı olarak yaşananlara tepkisini koymuştur. Yapılan toplantıya katılanlardan bir tanesinin de kendisi olduğunu ifade etmiştir. Konuşulanlarla alakalı olarak bil vermeyen Önder Millet ittifakına da kendileriyle isimlerinin geçmesini istemedikleri için ateş püskürmüştür.

Sırrı Sakık da “bizden destek isteyeceksiniz bizim oylarımızla milletvekili, cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakan olacaksınız sonrada bizden birşey istemeyin diyeceksiniz bunlar asla kabul edemeyeceğimiz şeylerdir. Bizim oylarımızla seçilenlerden tabiî ki de taleplerimiz olacaktır. İstediklerimizi de vereceklerdir “ mealinde sosyal medyada dolaşan videolar bulunmaktadır.

Şimdi HDP’li Sakık’ın sözlerinden yola çıkarak sayın Kılıçdaroğlu’na ve onun buradaki il başkanına be millet ittifakını oluşturanların başkan ve milletvekili adaylarına soruyoruz;

1-           HDP ile kapalı kapılar ardında neler konuştunuz neyin pazarlığını yaptınız?

2-           HDP’nin istediği bakanlıklar hangileridir?HDP Milli savunma ,Adalet,İçişleri bakanlıklarını isterse cumhurbaşkanlığı uğruna verecek misiniz?

3-           PKK ve FETÖ terör örgütü üyelerine af çıkartacak mısınız?Yurtdışında kaçak olarak bulunan Teröristler ülkeye rahatça gelebilecek mi?

4-           Türk ordusunun yıllarca mücadele ettiği ve uğruna şehir verdiğimiz ülkemizde kürt devleti kurulması pazarlıklarınızda varmıydı?

5-           Şehitlerimizin kanı elinde bulunan Bu kansız PKK ve FETÖ’cülerle birlikte olmak onlarla oy koltuk makam uğruna yol yürümek kanınıza dokunmuyor mu?

6-           Afyonkarahisar meydanında milliyetçilikten dem vurdunuz sizin milliyetçiliğiniz vatanınızı bölmeye çalışanlarla ortaklık yapmak mı?

7-           Uğrunda şehitler verdiğimiz ve sınır güvenliğimiz için oluşturulan Suriye’deki koridoru boşaltacak mısınız?

8-           Türk ordusunun sınırlarını korumak uğruna binlerce şehir verdiği topraklarımızda PKK ve FETÖ cülerin at koşturmasına izin mi vereceksiniz.

9-           Ülkesine ihanet eden ve kamudan ihraç edilen FETÖ’cüleri geriye devlet kadrolarına dolduracak mısınız?

Sorularıma cevap verin sorularıma cevap alamazsam bildiği ve millet ittifakını da gerçekten zor duruma sokacak bomba iddiaları kamuoyu ile paylaşmaktan çekinmeyeceğim.

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”