TDP İl Başkanı Uysal, Millet İttifakını Eleştirdi

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, sert sözler ile partileri eleştirdi. Başkan Uysal konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi.

“Değerli kamuoyu sizlerin de bildiği gibi önümüzde 14 Mayısta genel seçimler var. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu sayın genel başkanımız Mustafa Sarıgül ile görüşerek, genel seçimler öncesinde fikir alışverişinde bulunup destek isterken, maalesef yerelde millet itifakının il başkanları Başta CHP İl Başkanı Yusuf Onur Seçme, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Deva Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Demokrat Partisi İl Başkanı Hikmet Bülbül ne bizim partimizi dikkate aldılar ne de beni dikkate aldılar sebebi nedir bilmiyorum ama, yerelde partimizi dikkate almayan bu il başkanları maalesef sen kim oluyorsun? dercesine hareket ediyorlar.

Esas ben onlara diyorum siz kimsiniz diye, siz kendinizi ne sanıyorsunuz. Bu yaptığını hareket ve davranış siyaseten çok büyük bir terbiyesizliktir. Kapımıza geldiniz de, biz  sizi kapıdan mı kovduk. Seçimlere şurada çok az bir zaman kaldı. Bu şekilde bizi yok saymaya hala devam ediyorsunuz. Partimizin kendine göre burada belli bir oy potansiyeli var. 

Genel başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül silkelense Deva partisinden de Saadet Partisinden de, Gelecek Partisinden de, Demokrat Partiden de daha çok oy alır. Daha dün kurulan partilerle ortak hareket ediyorsunuz fakat maalesef bizi sürekli yok sayıyorsunuz, sizin bu tavrınız ortak Cumhurbaşkanı adayınız Sayın Kılıçdaroğlu’nu da yok saymanız anlamına geliyor. 

O halde bizi yok sayanı bizde yok sayıyoruz. Ortak Cumhurbaşkanı Adayınız Sayın Kılıçdaroğlu Afyonkarahisar’a geiyor. Oysa ki biz nezaketende olsa bir destek daveti bekliyorduk maalesef buda olmadı. Milletvekili adaylarınız bile ne aday adaylığı sürecinde, ne de adaylık sürecinde tenezzül edip te ziyaretimize gelmedi. İşte bu davranışınız bizi iktidar partisini yani Cumhur İttifakını desteklemeye teşvik ediyor” dedi.