TBMM'de Afyonkarahisar’ın tatları ikram edildi

AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Aslan bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kayıtlarını yaptırdı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, teşkilat mensupları ile birlikte Bugün mecliste milletvekillerini yalnız bırakmadı. Kayda gelen milletvekillerine ve gazetecilere Afyonkarahisar’ın meşhur lezzetleri ikram edildi.

AK Parti Afyonkarahisar il başkanı ve beraberindeki heyet bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde mazbatalarını alan milletvekillerini yalnız bırakmadı. İl Başkan yardımcıları, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Merkez ilçe başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve yönetimi ile meclise giden Uluçay, milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan ile birlikte Afyonkarahisar'ın meşhur lezzetleri olan bükme, kaymaklı ekmek kadayıfı, lokum ve ağzı açık ikram ettiler. Gazetecilere ve milletvekillerine ikramlarda bulunan Afyonkarahisar heyeti tam not aldı.

Afyonkarahisar gıda konusunda Türkiye’de bir numara

İkramların ardından bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, "Bugün Afyonkarahisar milletvekilleri olarak, il başkanımız, merkez ilçe başkanımız, başkan yardımcısı arkadaşlarımız, kadın kolları başkanımız hep beraberce ailelerimizle birlikte hem kaydımızı yaptırdık, hem de Afyonkarahisar Gastronomi şehrinin lezzetli yiyeceklerini bütün buradaki vekillerimize, çalışanlara, basın mensuplarına ikram ettik. Manda kaymağımızı, ekmek kadayıfımızı, vişneli ekmek kadayıfını bükmemizi, ağzı açığımızı ikram ettik. Gerçekten Afyonkarahisar her zaman gıda konusunda, yeme içme konusunda bir numara olduğunu Türkiye'nin gerçek bir gastronomi şehri olduğunu bir kez daha gösterdi ve ikramı tadan bütün buradaki insanlar da bunu tescillediler bir kez daha. Teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyoruz. Hep beraber Afyonkarahisar ve Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz" dedi

Afyonkarahisar’da taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Bugün biz de Afyonkarahisar milletvekilleri olarak yirmi sekiz dönem kayıtlarımızı gerçekleştirdik ve Afyonkarahisar'ın bir gastronomi şehri olduğunu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne tanıttık. Bundan dolayı Afyonkarahisar adına çok teşekkür ediyoruz tüm hemşehrilerimize. Bizlere verdikleri destekten dolayı ve yirmi sekiz Mayıs'ta da Cumhurbaşkanımıza yüzde altmış sekiz gibi oyla destek verdikleri için çok teşekkür ediyoruz Türkiye'yi kuşatıyoruz. Türkiye'yi kucaklıyoruz. Afyonkarahisar bizim kırmızı çizgimiz, Afyonkarahisar ne gerekiyorsa ne yapılması gerekiyorsa inşallah yirmi sekiz dönemde yine bu Afyonkarahisar milletvekili olarak çalışacağız ve Afyonkarahisar'a taş üstüne taş koymaya  devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Türkiye yüzyılı başlıyor

AK Parti Milletvekili Hasan Arslan da "Afyonkarahisar milletvekili olarak bugün buradayız. il yönetimimiz burada, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, merkez ilçe teşkilatımız burada. Bizi yalnız bırakmadılar kayıt sırasında. tabii bir sürecin başlangıcı yeni yasama sürecinin başlangıcı olacak. Yarın inşallah yemin edeceğiz. Kayıt sırasında da tabii Afyonkarahisar yine UNESCO tarafından belirlenen gastronomi şehirlerinden bir tanesi. önemli bir şehir aslında gastronomi açısından. Afyonkarahisar'ın lezzetlerini de basın mensuplarına, bulunan arkadaşlara, görevli arkadaşlara, milletvekillerimize ikram ettik burada. Hep beraber inşallah yeni yüzyıl Türkiye yüzyılı başlıyor. Ben Afyonkarahisarlı hemşehrilerime teşekkür etmek istiyorum" dedi.

28. dönemde de Afyonkarahisar tarih yazacak

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da "Afyonkarahisar milletvekillerimiz bin sekizinci dönem milletvekillerimizin kayıtlarını yaptırdık. Ve burada personellerimize, çalışanlarımıza ve kayıt yaptıran milletvekillerimize Afyonkarahisar'ın gastronomi şehri olduğunu bir kez daha göstermiş olduk. Ve onları bir tek ikramlarda bulunduk. bugün kadın kollarımız, merkez ilçe başkanımız ve il yönetim kurulu üyelerimizle beraber, merkez yönetim kurulu üyelerimiz ve teşkilatımız, mensuplarımızla beraber vekillerimizle hayırlı olsuna gelmiş olduk, bulunduk Ben Afyonkarahisarlı hemşehrilere şunu demek istiyorum. Yirmi yedinci dönemde Afyonkarahisar milletvekillerimiz bir tarih yazdılar ve bir sürü yatırımı sağ olsunlar Afyonkarahisar'a kazandırdılar. Ve bu şundan emin olsunlar ki yirmi sekizinci dönemde inşallah yine Afyonkarahisar tarih yazacak. Ve bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek Türkiye yüzyılının en fazla parlayan yıldızı Afyonkarahisar olacak diyorum. Şimdiden tüm vekillerimize görevlerini muafiyetler diliyoruz. Biz teşkilat olarak her zaman onların arkasındayız. Teşekkür ederiz efendim" dedi.