AK PARTİLİ VEKİLLERDEN ANKARA’DA YOĞUN MESAİ! AK PARTİLİ VEKİLLERDEN ANKARA’DA YOĞUN MESAİ!

Eskişehir Odunpazarı Ziraat Odası Üretici Marketi adı altında ucuz meyve ve sebze satış noktalarının ilk Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete girdi. Üretici Markete ilk ziyareti Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu, Eskişehir Yaz Sebze ve Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Yıldıran Kılıç ve üretici vatandaşlar katıldı. Tarladan toplanan domates, biber, salatalık, biber, soğan, şeftali, üzüm gibi ürünler Üretici Market tezgâhında satılmaya başlandı. Haftanın 7 günü açık olacak olan Üretici Markette satışlar 08.00 ila akşam 21.00 saatleri arasında yapılacak. 

“ESKİŞEHİR HALKINA DAHA UCUZ VE KALİTELİ ÜRÜN YEDİRMEK İÇİN UĞRAŞACAĞIZ”

Eskişehir Odunpazarı Ziraat Odası Başkanı Burhan Çelikoğlu, üreticiye ait bir market açtıklarını belirtti. Çelikoğlu, "Bölgemizdeki üreticilerin ürettiği malların taze ve günlük şekilde çok uygun fiyatlarla aracıyı ortadan kaldırarak Eskişehirli tüketiciye yedirmek istediğimiz bir uygulama bu. Bu daha başlangıç. Şehir merkezinde de 1-2 noktada bu tür üretici marketlerin açılması için çalışma yapıyoruz. Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşım zor, ama şehir merkezinde kolay olduğu için bir satış noktası daha açmayı planlıyoruz. Eskişehir halkına daha ucuz ve kaliteli ürün yedirmek için uğraşacağız. Pazar fiyatlarına göre yüzde 25 daha ucuz satış yapacağız. Çünkü biz aracıyı kaldırdık. Hale verdiğimiz fiyat ne ise o fiyattan vatandaşa satacağız. Vatandaşlar aradaki farkı marketimize geldiğinde görecektir” dedi.

“ÜRETİCİLERDEN ÜRÜNLERİ MAKUL FİYATLARDAN ALARAK VATANDAŞLARA SATACAKLAR”

Eskişehir Yaz Sebze ve Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Yıldıran Kılıç, üreticilerin yetiştirdiği ürünlerin uygun fiyatlarla Üretici Market’te satılacağını belirterek, “Hakikaten güzel bir uygulama oldu. Şu anda vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı aracıların araya girerek fiyatların yüksek olması. Odunpazarı Ziraat Odası Üretici Satış Noktası açtı. Üreticilerden ürünleri makul fiyatlardan alarak vatandaşlara satacaklar. Şehir Merkezi’nde bu tarz bir satış noktasının açılmasını diliyorum” diye konuştu.

“HEM ÜRETİMİZ KAZANACAK, HEM DE VATANDAŞLAR TAZE ÜRÜNLER ALMA İMKÂNI BULACAKLAR”

Editör: Afyon ZAFERİM