Afyon Kocatepe Üniversitesi Genç Liderler topluluğu, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı, TBMM’de ziyaret etti. MHP toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Taytak, AKÜ Genç Liderler Topluluğunun talep ve isteklerini dinledi.

SİZLER, BU ÜLKENİN ŞEKİLLENDİRİLMESİNDE BÜYÜK SORUMLULUKLAR TAŞIYORSUNUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Taytak, ilimizde okuyan öğrencilerin sadece Erenler bölgesinde değil, il merkezinde de vakit geçirmeleri gerektiğini söyledi. Taytak, “Bugün burada, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili olarak sizlerle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Gençlik, her toplumun en büyük zenginliklerinden biridir. Sizler, ülkemizin yarının liderleri olacak olan nesilsiniz. Bu nedenle gençliğin enerjisi, azmi ve idealizmi, ülkemizin daha iyi bir yere gelmesinde kilit bir rol oynar. Sizler, bu ülkenin şekillendirilmesinde büyük sorumluluklar taşıyorsunuz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, ülkemizin birlik ve beraberliği, milli değerlerimize sahip çıkma, milletimizin refahı ve güvenliği için çalışıyoruz. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan sizlersiniz. İşte bu nedenle, gençlerin aktif bir şekilde siyasete ve toplumsal meselelere katılımını teşvik etmek çok önemlidir. Bugün sizlerle bir araya gelmemizin amacı, fikirlerinizi dinlemek, sorularınızı yanıtlamak ve geleceğe dair vizyonlarınızı paylaşmak. Siyaset, gençlerin enerjisiyle daha da güçlenir, çünkü gençlerin perspektifleri, yeni ve yenilikçi yaklaşımlar sunabilir. Sizlerin görüşleri, ülkemizin dönüşümünde büyük bir rol oynayabilir. Bugün burada olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

ÖĞRENCİLERİN TALEBİ YERİNE GETİRİLİYOR

AKÜ Genç Liderler Topluluğu ise, Milletvekili Taytak’tan Erenler Bölgesine yakın bir yerde üniversite öğrencilerinin boş vakitlerinde spor yapabilmeleri için Gençlik Merkezi taleplerini iletti. Milletvekili Taytak’ta, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nu telefon ile arayarak öğrencilerin talebini iletti. Müdür Kasapoğlu ise, gençlik merkezinin yapımı veya yer kiralama konusunda sıkıntısı yaşadıklarını dile getirmesinin ardından Taytak, Milli Emlak İl Müdürü Oğuzhan Serhat Baş’ı da telefon ile arayarak yer sıkıntısının çözülmesi ile ilgili öğrencilere destek vereceğini ifade etti.

Aynı zamanda Milletvekili Taytak’ın misafiri olan Denizli Pamukkale Üniversitesi Prof.Dr. Türkan Turan ve Doç.Dr. Çiğdem Erdoğan öğrencilere tecrübelerini aktardılar. Öğrencilerin heyecanıyla, yurt ve bayrak aşkıyla gurur duyduklarını ifade ederek, Gazi Meclisin ve vatan sevgisinin önemini paylaştılar.  Ve her birine ayrı ayrı başarılar dilediler.

Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda Afyon’dan Sonraki Yeri İşaret Etti! Deprem Kapıda

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ADINA TAYTAK’A TEŞEKKÜR ETTİLER

AKÜ Genç Liderler Topluluğu ise desteklerinden dolayı üniversite öğrencileri adına Taytak’a teşekkür etti. Yapılan görüşmenin sonunda Milletvekili Taytak, öğrencileri meclis gezdirdi. Meclis toplantı salonunda hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilere Taytak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Yeni Türkiye, Yeni Yüzyıl, Yeni Hayat isimli konuşmalarının olduğu kitabı, Kur’an’ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. CEMİLE KAYTAN

Editör: Afyon ZAFERİM