Taytak, “PKK ve FETÖ’cülerle işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’na bu millet izin vermeyecektir”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. Dönem milletvekili Adayı Mehmet Taytak, seçim çalışmalarına il merkezinde esnaf ziyareti ve Bolvadin ilçesinde devam etti. Ziyaretlerde Taytak’a destek veren Afyon esnafı, “14 Mayıstaki seçimlerde ülkemizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için oyumuzu cumhur ittifakına vereceğiz” dedi. Taytak, “Binlerce şehidimizin katili olan PKK ve FETÖ’cülerle işbirliği yapan Kılıçdaroğlu’na bu millet izin vermeyecektir” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, KAÇEP İl Başkan Yardımcısı Av. Nesrin Çilekbilek ve KAÇEP Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Av. Fevzi Kartal ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte il merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ettiler. Kapı kapı esnafı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulunan Milletvekili Taytak,’a esnaf yoğun ilgi gösterdi.

AFYON ESNAFI, “ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN OYUMUZU CUMHUR İTTİFAKINA VERECEĞİZ”

Afyon esnafı, “Biz Türkiye’de olan biteni ve gerçekleri görüyoruz. HDP ile ittifak yapan partilere izin vermeyeceğiz. Desteğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekilliği seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partisine oy vereceğiz. Aç kalırız, açıkta kalırız, ama ülkemizin bekası ve çocuklarımızın geleceği için oyumuzu Cumhur İttifakına vereceğiz” dediler.

TAYTAK, İYİ PARTİ’DEN İSTİFA EDEN TELLİ’NİN MHP ROZETİNİ TAKTI

Milletvekili Taytak, Bolvadin ilçesinde, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaşlar ve partililer ile yemekli bir toplantı da bir araya geldi.  Metahan’ın bir sözü ile toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Bolvadin İlçe Başkanı Selahattin Kelekçi, bir çivi bir nalı kurtarır. Bir nal, bir atı kurtarır. Bir at, bir komutanı kurtarır. Bir komutan, bir savaşı kurtarır. İşte bu şekilde çalışacağız. İYİ Parti’de yola çıkıp yoldan sapları gören İYİ Parti’nin Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Basri Telli, partisinden istifa edip Milliyetçi Hareket Partisine katılmıştır. Hayırlı osun” dedi. Milliyetçi Hareket Partisine geçen Hasan Basri Telli’nin parti rozetini Milletvekili Taytak taktı. MHP Bolvadin İGM Üyesi Derviş Aynacı ise 14 Mayıs seçimlerinin önemine değinerek MHP’ye destek istedi.

“PKK VE FETÖ’CÜLERLE İŞBİRLİĞİ YAPAN KILIÇDAROĞLU’NA İZİN VERMEYECEĞİZ”

14 Mayıs’ta PKK ve FETÖ’cülerle işbirliği yapanlara izin vermeyeceklerini söyleyen Milletvekili Taytak, “Milli ve yerli aracımız olan TOGG’a, CHP’li vekillerden hiç biri almak için başvuruda bulunmamışlar. TGC Anadolu gemimiz üzerinde SİHA ve İHA’larla denize indi ve NATO’da olmayan bir gemimiz oldu. Mavi Vatandayız, Ayasofya’yı açtık, Kapalı Maraş’ı açtık, Karabağ’ı kurtardık, Irak’tayız, Suriye’deyiz. Masadayız. Masada istediğimiz alabiliyorsak, alıyoruz. Alamıyorsak, saha gidip yine alıyoruz. Karadeniz doğalgazımızda verildi. Utanmadan bir genel başkan dedi ki, ‘Acaba Putin’in bir jesti mi bu? Rusya’dan bir borumu bağladılar?’ dedi. İşte bunlar kendi kalibresini bize gösteriyor. HDP’li Sakık ne diyor? ‘biz mutabakatı yaptık. Bütün arkadaşlarımız şehre inecekler’ peki millet ittifakı ne diyor? ‘Selahattin Demirtaş’ı çıkartacağız, Osman Kavala’yı çıkartacağım. APO’yu serbest bırakacağım’ diyor. Binlerce şehidimizin katili olan PKK ve FETÖ’cüler affedilecekse, şehit ailelerimiz bunlara rıza gösterecek mi? Hayır. Biz millet olarak gösterecek miyiz? Hayır. O zaman bunlara 14 Mayıs’ta ‘Hayır’ diyeceğiz” dedi.