Ülkü Ocakları Başkanından üzücü haber! Ülkü Ocakları Başkanından üzücü haber!

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan ilçe kongreleri Bayat, Emirdağ ve Çobanlar ilçe kongreleri ile devam ediyor. İlçe Kongrelerine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkan Vekili Doğan Şimşek, parti yöneticileri ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongreler divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Kongrelerde ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilçe kongrelerine gönderdiği mesaj okundu. Faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Bayat ilçesinde mevcut Başkan Bayram Eski, Emirdağ İlçesinde mevcut Başkan Mehmet Orbay Divrikli, Çobanlar ilçesinde mevcut Başkan Mehmet Bostancı, oyların tamamını alarak yeniden İlçe Başkanı seçildiler.

TAYTAK, “ONLARIN AVRUPA BİRLİĞİ VARSA BİZİM DE TÜRK BİRLİĞİMİZ VAR”

Kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Taytak, “9 Ağustos tarihinde başlayan ilçe kongrelerinin hayırlı olması diliyorum. 15 Temmuz öncesine kadar AK Parti ile olan mücadelelerimizi biliyorsunuz. O günkü mücadelemizde derdimiz neydi. Diyorduk ki fetö ile bu muhabbeti kesin, HDP ile PKK ile bu ilişkiyi kesin, çözüm sürecinden vazgeçin, milli değerlerimiz üzerinde yürüyelim. Tarihi her zaman genel başkanımızı haklı çıkarmıştır, haklı çıktık. 15 Temmuz’u beraber yaşadık o gün tek başına direnen genel başkanımızdı. Hiçbir siyasi partinin lambaları yanmadığı gün o saatlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nin ışıkları yandı. Genel başkanımız dedi ki ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletinin karargahı buradadır’ dedi. 15 Temmuz’dan sonra Cumhur ittifakı kuruldu. O günden bugüne Cumhur İttifakı sayesinde fikir ve düşüncelerimizle gerçekleştirmeyi düşündüğümüz ancak nasip olmayan meselelerin tümünü çözdük. Bunlar nelerdir öncelikle Ayasofya açıldı, Kapalı Maraş açıldı, Karabağ kurtarıldı ve Mavi Vatan, Libya da varız. Terörle mücadeleyi Türk devleti kazandı. Uluslararası ilişkilerde gayet güçlü bir noktadayız. Türk Devletleri Teşkilatı kuruldu, şimdi diyoruz ki onların Avrupa Birliği varsa bizim de Türk birliğimiz var. İnşallah Kızılelma’yı gerçekleştirene kadar sonsuza kadar bu mücadelemiz sürecektir” dedi.

TAYTAK, “TÜRK GENÇLERİ, VATAN DİYOR, BAYRAK DİYOR”

Taytak, "Diyorlar ki Z kuşağı. Z kuşağı diye bir kuşak yok. Vatanı seven binlerce gencimiz var. Burada şimdi Z kuşağı gençler böyle, Z kuşağı gençler şöyle diye bir şey anlatmaya çalışıyorlar. Artık, Türk gençleri daha önce milliyetçiliği yük gören Türk gençleri şimdi bozkurt işareti ile geziyorlar. Vatan diyorlar, bayrak diyorlar.  Biz bu sayede Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşu, ortaya koyduğu tavırlarla, bunların tamamını başardık. Artık Cumhurbaşkanımız her 4 Nisan'da Rahmetli Başbuğumuzun mezarına gelir. Gittiği ilde ülkü ocaklarını ziyaret eder.  Allah'a şükürler olsun Türkiye artık rayına oturdu, biz de bu rayın oturulmasında sebep olan vesile olan Sayın Genel Başkanımızın arkasında, satmadan, kıvırmadan dimdik duracağız hiçbir güç bizi bundan vazgeçtiremeyecek” diye konuştu.

TAYTAK, “KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANI OLMAK İÇİN BİR TİYATRO SAHNESİ KURDU”

Editör: Afyon ZAFERİM