Taytak İzmir mermer fuarına katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci, Dünyanın doğaltaş sektöründe en önemli buluşmalarından olan MARBLE İZMİR – Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarının açılışına katıldı

28. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 28. kez tüm dünyaya kapılarını açtı. MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak ve Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Kahveci Afyonkarahisar’dan katılan 129 firmanın standını gezerek başarılar diledi.

“AFYON MERMERİ FUARDA ÖN PLANA ÇIKIYOR”

Afyonkahisar’dan fuara katılan 129 firmanın stantlarını gezen Milletvekili Taytak, Afyon mermerin tanıtımı noktasında İzmir fuarının önemine değindi. Taytak, “Türkiye’deki mermer rezervi, dünyadaki mermer rezervinin %33’nü oluştururken, ülkemiz mermer çeşitliliğiyle de dikkat çekiyor. Uluslararası piyasada en tanınmış mermer çeşitlerinin başında Afyon mermeri ön plana çıkıyor. İlimizde mermer firmaları ihracat anlamında büyük başarılara imza atıyor. Bizde bugün İzmir fuarına katılarak Afyonkarahisarlı firmalarımıza destek vererek kendilerini yalnız bırakmadık” dedi.