TAYTAK, “İNŞALLAH TÜRKİYE 15 MAYIS SABAHINDA GÜZEL BİR GÜNE UYANACAK”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı tarafından verilen iftar programında konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “İnşallah Türkiye 15 Mayıs sabahında güzel bir güne uyanacak” dedi. “Afyon’da davasını satanları sandığa gömeceğiz diyen” Taytak, “Ben bir ülkücü olarak şanla, şerefle, cumhur ittifakına inanıyorum. Genel başkanımızın ifade ettiği gibi Adayımız belli kararımız nettir “dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı tarafından Derya Düğün Salonu’nda verilen iftar yemeğine binlerce vatandaş katıldı. Aday tanıtım toplantısında her iki salonu da dolduran iftar programına, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, milletvekili adayları; Yücel Genç, Mehmet Emre Demiral, Mehmet Hakan Çolpan, İsmail Aydoğuş, Mustafa Güllü, Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, KAÇEP İl Temsilcisi Nesrin Çelikbilek, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, İlçe Başkanları, yönetim kurulları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri, Ocak Başkanları ve yönetimleri, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların başkanları, başkan yardımcıları, TÜRKAV İl Başkanı ve yönetimi, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf teşkilatlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, partililer ve depremzedeler katıldılar.

KAHVECİ, “BİZ BU DAVADAN KAÇANLARDAN, SATANLARDAN OLMADIK”

İftar yemeği ve duasının ardından toplantının açış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, “Bu mübarek Ramazan gününde bizleri bir araya gelmemize sebep olan milletvekili seçimlerimizin ülkemize, vatanımıza, milletimize ve Afyon’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Bizim tabanımız da burada, tavanımız da burada. Elhamdülillah bu salonu coşturdunuz. Allah sizden razı olsun. Biz bu davadan kaçanlardan, satanlardan olmadık, olmayacağız. Allah’ın izniyle başaracağız, başaracağız. Ne mutlu Türk’üm diyene.” dedi.

TAYTAK, “İNŞALLAH TÜRKİYE 15 MAYIS SABAHINDA GÜZEL BİR GÜNE UYANACAK”

Vatandaşların Bozkurt Taytak sloganları ile kürsüye gelen MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili ve 28. dönem 1.sıra Milletvekili Adayı Mehmet Taytak,  “İnşallah Türkiye 15 Mayıs sabahında güzel ve mutlu bir güne uyanacak. Ortada dolaşan ve adına Millet İttifakı dediğimiz ancak gerçekte milletle hiçbir ilgisi ve ilişkisi olmayan Genel Başkanımızın ifadesiyle ‘Zillet İttifakı’ dediğimiz bir anlayış uzun süredir Türkiye’yi olumsuz halde birbirine karıştırdı. Kendilerinin de ne yaptıklarını, ne yapacaklarını bildikleri yok. Amerika’dan izin aldılar. Yola çıktılar. Görülen odur ki Amerika da bunları sattı. FETÖ’den talimat alıyorlar. FETÖ’yle hareket ediyorlar. Kandil’den talimat alıyorlar. Selahattin Demirtaş’tan talimat alıyorlar. Sırrı Sakık’tan talimat alıyorlar. Türk Milletine dayatmaya çalışıyorlar. Bunlara müsaade edecek miyiz? Elbet etmeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar yüreğimizin aktığı son saniye kadar Türk milletinin düşmanlarıyla, ihanet edenlerle davasını satanlarla, milletini satanlarla elbette sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ve mutlaka başaracağız, başaracağız ve başaracağız. Bu millet yüz yıldır, yüz yıl önce Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar başlangıçta yedi düvelle savaştı. Ne işi vardı Sultan Alparslan’ın Anadolu’da yer mi kalmamıştı. Ne işi vardı Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin, İstanbul’un surlarında yer mi kalmamıştı kendilerine? Yok. Onlar ilahi kelimetullah yolunda Allah’ın dinini yaymak ve Allah’ın rızasını almak için şehit oldular, gazi oldular ve mücadele ettiler. İşte bizler de Sultan Alparslan’ın, Malazgirt Ovası’na girmiş olduğu askerler hangi ruhu taşıyorsa, biz de bugün aynı ruhu taşıyoruz. Çünkü biz ülkücüyüz. Ülkücü olmak gerçekten zordur.  Ama biz ülkücüyüz. Biz bu ülkeyi karşılıklı sevmişiz. Vatan demişiz, millet demişiz, bayrak demişiz, din demişiz. Binlerce şehit vermişiz, binlerce arkadaşımız cezaevlerinde yatmışlar. Binlerce arkadaşımız mağdur olmuş. Analarının evlatsız kardeşlerimiz eşsiz kalmışlar. Ama 1980 yılına kadar hiçbir ülküdaşlarımız mahkeme salonlarında karşılarındaki zalim hâkimlerin karşısında dimdik durmuşlar, ülkücüyüz demişler. Bu dava Allah davası demişlerdir. Vazgeçmeyeceğiz demişler ve vazgeçmemişler.”

TAYTAK, “ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NETTİR”

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayımız belli kararımız nettir” diyen Milletvekili Taytak, “Nihayetinde bu ülkenin kaymağını yiyen bu ülkenin kanını sömüren FETÖ denilen haysiyetsiz adam ve onun örgütüyse şu anda bir tanesi ben FETÖ’cüyüm diyemiyor. Geçmişte davasına giden yiğitler ‘Biz ülkücüyüz.’ diye gittiler. Kendilerini asmaya gelen cellâda müsaade etmediler. Kendi ayaklarının altındaki sandalyelere dizlerini vurarak şehit oldular. Onları unutacak mıyız? Onların davasıyla uğraşmayacak mıyız? Onlar ne dediler? Kızıl Elma dediler. Şimdi Cumhur İttifakı’yla bu dediklerimin hepsini teker teker yerine getirmeye çalışıyoruz. Ne yaptık? Dün Kızıl Elma ne diyenler? Bugün hep beraber Kızılay Elma’yı paylaşıyoruz. Allah’a şükürler olsun ki İHA’larımıza, SİHA’larımıza kızıl elma ismi veriliyor arkadaşlar. Karabağ’ı kurtarıyoruz. Ayasofya’yı açıyoruz. Kapalı Maraş’ı açıyoruz. Mavi Marmara’da biz varız diyoruz. Suriye’deyiz. Irak’tayız. Libya’dayız. Biz bunu istiyorduk. Şimdi Genel Başkanımız Cumhur İttifakı’yla bunların teker teker gerçekleşmesini sağlıyor. Buna rağmen birisi derse ki ben ülkücüyüm ama bunun böyle olmaması gerekiyor. O ülkücü falan değildir. Ülkücü burayı görür, büyük fotoğrafa bakar ve genel başkanın söylediği gibi ‘Adayımız belli, kararımız nettir.’ Adam gibi Cumhur İttifakı’na destek verir. Bunun ötesinde bürolarda, orada burada AK Parti’yi ya da Cumhur İttifakı’nı söz etmezler. Cumhur İttifakı’nın sanki bize ne faydası var diyenler varsa arkadaşlar yanınızdan uzaklaştırın. Bu ihanettir. Ben bir ülkücü olarak şanla, şerefle, cumhur ittifakına inanıyorum. Adayımız belli kararımız net diyorum genel başkanım gibi”

TAYTAK, “İKİ BABAYİĞİT, İKİ Kİ VATAN SEVDALISI OMUZ OMUZA VERDİLER”

Taytak, “Türkiye artık eski Türkiye değil. İki babayiğit, iki ki vatan sevdalısı, birisi Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz, Devlet Bahçeli beyefendidir. Diğeri de Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan beyefendi. Sırt sırta verdiler. Omuz omuza verdiler. Dünyaya kafa tutuyorlar. Artık Türkiye istediğini masadan oturup alan masadan alamıyorsa çıkıp meydanda aslanlar gibi savaşan bir Türkiye var. Nereden nereye geldik? Onun için bugünleri doğru göreceğiz ve bugünlerde çok daha fazla Cumhur İttifakı’nın iktidara gelmesi için elimizden gelen her desteği yerine getireceğiz. Biz genel başkanımızın ifade ettiği gibi adayımız belli diyoruz. Bizim adayımız Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan beyefendidir. MHP’nin denge ve denetleme hizmetini yapabilmesi için çok sayıda milletvekilinin gelebilmesi için çalışacağız. Üç hilale oy vereceğiz. Bunları yani zillet ittifakını sandıkta gömeceğiz. Afyon’da paranın geçmediğini göstereceğiz. Afyon’da yalanın geçmediğini göstereceğiz. Afyon’da davasını satanları sandığa gömeceğiz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Cenab-ı Allah yardımcımız olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

GENÇ, “SIRA SENDE AFYONKARAHİSAR SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM”

MHP Afyonkarahisar 28. Dönem ikinci sıra milletvekili adayı Yücel Genç, “Sıra sende Afyonkarahisar sözümüz ile bismillah diyerek bu kutlu yola çıktık. Bu yola çıkarken şahsımı bu göreve layık gören başta Türk dünyası, Bilge Lideri Genel Başkanımız Türkmen Beyimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’ye, teşkilatımıza, dava arkadaşlarıma ve her zaman her konuda benimle olan aileme ayrı, ayrı teşekkür ederim. 14 Mayıs sadece bir seçimden ibaret değil. Büyük Türk milletinin idealleri ve geleceğine yakın ilgilendiren bir seçim olacaktır. Türkmen Beyimizin de ifade ettiği gibi ‘Cumhur İttifakına verilen her oy Türk ve Türkiye Yüzyılına destek, zalimlere tepki, teröristlere ceza bereket ve güvene çağrı olacaktır. Liderimizin bu sözleriyle aziz milletime sıra sende dediği gibi bugün ben de bu platformdan sıra sende Afyonkarahisar diyerek aziz hemşerilerimi sandıklara, üç hilale sahip çıkarak 14 Mayıs gecesi kutlayacağımız zaferimizi beraber katılmaya davet ediyorum. Allah çıktığımız bu yolda bizleri milletimize mahcup etmesin. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

DEMİREL, “BU KUTLU YOLDA SONUNA KADAR YÜRÜYECEĞİZ VE ÇALIŞACAĞIZ”

MHP Afyonkarahisar 3. sıra Milletvekili Adayı Mehmet Emre Demiral,  “Bu kutlu yolda sonuna kadar yürüyeceğiz ve çalışacağız. Çünkü dupduru bir imanımız ve dipdiri bir gençliğimiz var. Bizler bu kutlu yola başvururken Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin şu cümlesine binaen yola koyulduk. ‘Ülkücü gençliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olacaktır’. İşte bu azim ve kararlılıkla baş koymuş olduğumuz yolda hep beraber bir olacağız. Çünkü ülkücü ülkücünün umududur, gururudur, vicdanıdır. Kitle ayaklarımızın altındadır. Bu sebeple çok çalışacağız. Varlığımızı, benliğimizi, her şeyimizi ortaya koyacağız. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum. Başbuğumuzun ömrünü adadığı milliyetçi Türkiye, milliyetçi ülkücü gençlik, Ülkücü gençliğin omuzlarında ilelebet var olacaktır. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

ÇOLPAN, “BİZ BU ÜLKEYİ ÜLKÜCÜLER OLARAK KARŞILIKSIZ SEVDİK.”

MHP Afyonkarahisar 4. sıra milletvekili adayı Hakan Çolpan, “1999-2002 yılları arasında şerefle, Afyonkarahisar Ülkü Ocakları İl Başkanlığı yaptım. Biz şunu söylüyoruz her zaman. Biz bu ülkeyi Ülkücüler olarak karşılıksız sevdik. Hiçbir zaman bu ülkücü hareketin hiçbir kimseye diyet borcu yoktur. Dolayısıyla biz hiçbir zaman masa ve kafası karışık olanlardan olmadık, olmayacağız da. Bizi Afyonkarahisar’da milletvekilliğine adaylığına layık gören liderimiz, Bilge Genel Başkanımız, Devlet Bahçeli’ye saygı ve şükranlarımı iletiyorum. Şunu hiçbir zaman unutmayalım. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten, ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’a kadar ve son şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar tüm şehitlerimizi de rahmetle, saygıyla anıyorum. Liderimiz dedi ki ‘Adayımız belli, kararımız net.’ Cumhurbaşkanlığında adayımız tabii ki Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ve onun için tabii ki oy isteyeceğiz. Aynı zamanda Türkiye’nin teminatı 54 yıldır bu davaya, geçmişe sahip olan, ülkemizin teminatı, MHP’de mecliste çoğunluğu sağlayarak çok güçlü bir şekilde temsil edilmesini istiyoruz. Duamız olsun. Diyorum ki Allah’ımıza azımızı çok etsin. Zorumuzu kolay etsin. Devletimizi ve milletimizi var etsin. Birliğimiz ve varlığımızı daim olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

AYDOĞUŞ, “TEK BİR DERDİMİZ VAR, BU DERDİMİZ TÜRKİYE”

MHP Afyonkarahisar 5. sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Aydoğuş, “Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı var. Millet İttifakı’nın ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı bu ittifakı şöyle tanımlıyor. ‘Altılı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Ne bir kumar masası, ne de noter masası olmayacağız. 85 milyonun geleceğini tehlikeye atmayacağız. Türk devletinin varlığını, Türk milletinin iradesini bir kişinin iki dudağı arasına bırakmayacağız.’ Bunu biz söylemiyoruz. Millet İttifakının ortağı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarif ediyor. Yani ne diyor? Bu masa diyor kumar masası. Başka ne diyor? Milletin iradesini yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir diyor. Aynı zamanda bir şey daha söylüyor. Millet İttifakı’nın altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili ne diyor? 85 milyon insanın geleceği tehlikeye atılamaz diyor. Bakın Cumhur İttifakı olarak biz demiyoruz. Kendileri kendilerini tarif ediyor. Peki, karşılığında Cumhur İttifakı ne diyor? Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli, ‘Önce ülkem, önce devletim, sonra milletim diyor. Millet İttifakı aynı zamanda ne diyor? Her bir genel başkanına birer tane cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vereceğiz diyorlar. Her bir partiye birer tane bakanlık istiyor. Yani diyorlar ki önce biz koltuğu sağlama alalım. Daha sonra şahsi olarak partimizi öne alalım.  Ama bizim partimiz ‘Önce ülkem ve milletim. Sonra partim ve ben’ diyor. Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı var mı bizde? Yok. Bakanlık var mı? Yok. Peki, ne var Cumhur İttifakı’nda? Ülkem var, milletim var, devletim var, devletimizin hakları var. Tek bir derdimiz var, bu derdimiz Türkiye”

GÜLLÜ, “BİRİNCİ SIRA ADAYIYLA ALTINCI SIRA ADAYI ARASINDA HİÇBİR FARK GÖREMİYORUM”

MHP Afyonkarahisar 6. sıra Milletvekili Adayı Mustafa Güllü, “Ben 1982 yılında Afyonkarahisar’a yerleştim. Aslen Ankaralıyım. 16 yıldır Afyonkarahisar’da Hacı Bektaş Veli Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı yapıyorum. Son dönemde dernek başkanlığı yapıyorum. MHP teşkilatlarında, yönetimlerinde herhangi bir görev almadım. Bunu da sakın yanlış anlamayın. Ama son dönemde sizlerin içinde olmaktan gurur duydum. Sağ olun, var olun. Aday adaylığı başvurusuna son üç gün kala ben MHP’den Ankara’da değerli büyüklerimizden söz alarak gidip aday adayı olduk. Bu süreçte başta MHP Genel Başkanımız, Devlet Bahçeli Beyefendi olmak üzere, genel merkez yöneticilerimiz, Afyonkarahisar’da yine ilçe yöneticilerimiz, Belediye Başkanlarımız hepsi bizlere kucak açtı. Bizleri kucakladı, bağrına bastı. Sağ olsunlar, var olsunlar. Biz de bu yola çıktık. Bu yoldan dönmeyeceğimizi buradan bir kez daha söylemek istiyorum. Birinci sıra adayıyla altıncı sıra adayı arasında hiçbir fark göremiyorum. İnşallah altının hepsini de alırız diyorum. Ben son 2 aydır MHP içerisindeyim. Herhangi bir uzaklaştırma görmedim. Hem yakınlık gördüm. Bunun en basit örneğini MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin Alevi toplumuna göstermiş olduğu ilgi doğrultusunda Hacı Bektaş’ta bulunan arsasını Alevi Dernekleri Federasyonları merkezine hibe etti. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi, çok büyük bir külliye şeklinde misafirhanesiyle tam teşkilattı bir cemevi yaptırdı. Bunun yanında Ankara Gölbaşı’nda Cemevine başlanıyor. Alevi toplumu siyasetin kendi arka bahçesi olanların önünde değil Alevi toplumuna yardım edenlerin önünde yer almalıdır. Biz bunu gördük, bunu biliyoruz, bu yolda da devam edeceğiz. Hiç kimseden de herhangi bir çekincem veya farkım yok. Çünkü biz İmam Hüseyin’in Kerbela’da ki o yolunda yürümeye devam ediyoruz. Kimseden Allah’a şükür korkum yok. Ben bu yolda yürümeye devam edeceğim.”