MHP'li vekil, ecdadın torunları olarak, yüzyıllardır zaferlerle ve kardeşlikle iç içe bir milletin temsilcisi olduklarını vurguladı. Mehmet Taytak, liderleri Devlet Bahçeli'nin ifadelerini tekrarlayarak, Şeyh Sait gibilerin bölücü ve hain olduklarını, terör propagandasına alet olacak her türlü eylemin Türk düşmanlığı olduğunu gösterdi. Türkiye düşmanları ve teröristleri kahraman gibi gösterme çabalarının, seçimler öncesindeki hesaplaşma arayışları olduğunu ve ulusal şuur sahibi olmayanların milli çıkarları tehdit ettiğini belirtti.

İYİ Parti’nin sakin gücü kim? İYİ Parti’nin sakin gücü kim?

Taytak ayrıca, CHP'nin terör örgütleriyle aynı saflarda yer almasını eleştirerek, teröre karşı mücadelede samimiyetsiz davranışlarına dikkat çekti. 12 şehidin düştüğü acı olaylara da değinen MHP'li Taytak, Afyonkarahisar'ın kahraman evladı Ramazan Günay'ın şehit olduğunu ve terörün bu saldırılarla bir kez daha alçak yüzünü gösterdiğini kaydetti. Birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, Türk milletinin terörizme karşı daima dimdik duracağının altını çizdi.

Ayrıca, CHP ile terör örgütlerinin siyasi uzantıları olan partilere tepki gösterdi. Onların teröre karşı bildiriye imza atmadıklarını ve bu durumun seçimlerde iş birliği yapacaklarının göstergesi olduğunu söyleyen Taytak, CHP'nin değişen isimlere rağmen ideolojik olarak aynı kaldığını savundu. Şehit cenazelerine katılım konusunda, CHP'ye katılım yapmaması yönünde tavsiyede bulunarak, aksi halde olumsuz tepkilerle karşılaşabileceklerini öne sürdü. Terörü ve destekçilerini asla amacına ulaşmayacakları konusunda uyaran MHP'li vekil, milli birlik ve beraberlik mesajını yineledi.

Kaynak: BÜLTEN