Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 11 Temmuz 2023 tarihli grup toplantısında yaptığı konuşmada; “Milliyetçi Hareket Partisi işçinin, memurun, esnafın, emeklinin, çiftçinin, sanayici, müteşebbisin, bakıma muhtaç her insanımızın her şartta arkasındadır. Gönül isterdi ki, bu maaş yükselişi daha fazla olsun. Kamu çalışanlarımızla ilgili gelişmeler böyleyken, sayıları 15,9 milyona ulaşmış emeklilerimize yapılan yüzde 25’lik maaş artışı gördüğümüz kadarıyla makul ve yeterli bulunmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak açık ve samimi teklifimiz şudur: İlk olarak, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın kök ücrete ve aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılması beklentimiz ve talebimizdir” şeklinde açıklama yapmıştı.

TAYTAK, EMEKLİLERİN SORUNLARI İLE İLGİLİ ZİYARETLERDE BULUNMUŞTU

Milletvekili Taytak ve MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, geçtiğimiz haftalarda Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünü ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Bekir Döner’i ziyaret ederek emekliler hakkında bazı detay bilgileri dinleyerek konuyla ilgileneceğini aktarmıştı.

İyi Parti Teşkilatı Ankara'da İyi Parti Teşkilatı Ankara'da

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “İNŞALLAH MEMNUN EDECEK ADIMLARI ATACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin sıkıntılarını bildiklerini ve emeklileri memnun edecek adımların atılacağını aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" dedi.

TAYTAK, “CUMHUR İTTİFAKI, MİLLETİN İTTİFAKIDIR”

Editör: Afyon ZAFERİM