Milliyetçi Hareket Partisi, ilçe kongrelerinin ilki Dazkırı ilçesinde gerçekleşti. Dazkırı 14. Olağan Kongresine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, Başkan Vekili Doğan Şimşek, Başkan Yardımcıları Ahmet Özköse, Recep Yaman ve İl Sekreteri Beytullah Bostancı ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

İLK KONGRE DAZKIRI DA BAŞLADI

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Kongrenin Divan Başkanlığını ise MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak yaptı. Kongre de ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kongrelere gönderdiği mesajı okundu. Faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde mevcut İlçe Başkanı Mustafa Kılınç, oyların tamamını alarak yeniden Dazkırı MHP İlçe Başkanı seçildi. 

KIZILÖREN’DE MEVCUT BAŞKAN GÜVEN TAZELEDİ

Diğer bir kongre ise Kızılören ilçesinde gerçekleşti. Kongrenin Divan Başkanlığını MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kongrelere gönderdiği mesajı okundu. Faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde mevcut İlçe Başkanı İbrahim Gürbüz, oyların tamamını alarak yeniden Kızılören MHP İlçe Başkanı seçildi.

Afyon En Çok Bu Yönü İle Akılarda Kaldı! Afyon En Çok Bu Yönü İle Akılarda Kaldı!

TAYTAK, “NEREYE VERMİŞSEK HEPSİNİ TEKER TEKER ZİLLET ANLAYIŞINDAN KURTARACAĞIZ”

Kongrelerde konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ilçe kongrelerinin hayırlı olması temennisinde bulundu. 2024 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere hazır olduklarını söyleyen Milletvekili Taytak, “Önümüzde mali seçimler var inşallah mali seçimlerde Ankara'yı da, İstanbul’u da, Adana’yı da, İzmir'i de alacağız. Nereye vermişsek hepsini teker teker bu millet ittifakının zillet anlayışından kurtaracağız. Genel seçimler öncesine dönüp baktığımızda altılı masa dediler dedik yedili masa. Altınız burada oturuyorsunuz biriniz Fetö, Amerika 7'li masa. Birinizde içinde saklı olan ve göstermediğiniz HDP yani PKK var dedik. Yetmedi İmamoğlu, yetmedi Mansur Yavaş'a getirdiler. Türkiye'de 7 tane Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktı. Geliyor gelmekte olan dediler biz de meydanlarda gidiyor gitmekte olan dedik. Allah'a şükür sizin helal oylarınızla onları gönderdik”

TAYTAK, “CHP KENDİ RAYINA OTURANA KADAR BU SANCI YAŞANACAK”

Taytak, “Cumhur ittifakı 323 milletvekilini meclise gönderdi. Milliyetçi Hareket Partisi'ni %5 geçmez diyenler %10'u aşarak meclise gönderdi. 50 milletvekili ile gönderdi ve bugün Milliyetçi Hareket Partisi meclisin 3. büyük siyasi partisidir. Şükürler olsun milletimiz o sahte hesaplara, o anket firmalarına inanmadı. Özünden çıkan kendinden çıkan Milliyetçi Hareket Partisini yüceltti ve yükseltti. O gün tek başına iktidar olacağım diye bas bas bağıran hanımefendi'yi de bir kenara itti, oradaki 6 kişiyi de bir kenara itti. Şimdi CHP'de akşama sabaha kavga var. Ancak şunu biliyoruz ki bu yetmez darmadağın olacaklar. CHP kendi rayına oturana kadar bu sancı yaşanacak”TAYTAK, “HDP'YE NE VERDİN, PKK'YA NE TEKLİF ETTİN. SENİ NİYE DESTEKLEDİLER

“Ayrıca cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında Millet İttifakının içinde dönen dolapları ve yapılanlar seçim sonrası ortaya çıkmıştır” diyen Taytak, “Millet ittifakı bileşenlerinin nelerle pazarlık ettiğini görüyoruz. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçilmek için Ümit Özdağ’a iki bakanlık bir MİT müsteşarlık veriyor. Bu mutabakatta da kimsenin haberi yok diyor. Peki biz bu tarafa anladık şimdi soruyoruz? HDP'ye ne verdin, PKK'ya ne teklif ettin. Seni niye desteklediler. Sen Gelecek Partisi’ne 10, diğerine 15, diğerine 10 toplamda 38 tane milletvekili dağıttın. Kendi Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanını bile aday etmedin. Muharrem'i İnce'ye dahi bir milletvekili vermedin ama bunları yaptın niye yaptın. Anlaşılıyor ki ben oraya oturayım da arkam ne olursa olsun nasıl olursa olsun diye düşünmüş Allah nasip etmedi. Bir Kemal Kılıçdaroğlu'na bakın bir de önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen Bilge Lider Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’e bakın” dedi.

KAHVECİ, “YERELDE VE GENELDE DAHA GÜÇLÜ BİR MHP İÇİN ADIMLAR ATACAĞIZ”

Editör: Afyon ZAFERİM