Taytak, “2 Dönemdir, MHP Barajı Aşıyor, İki Dönemdir De İYİ Parti Barajı Aşamıyor”

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları, 14 Mayıs seçimleri sonrası tekrar Afyonkarahisar’dan milletvekili seçilen Mehmet Taytak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İlçe başkanlarına teşekkür eden Milletvekili Taytak, “28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin tekrar seçilmesi için çalışacağız ve başaracağız” dedi.

14 Mayıs genel seçimler sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’nden tekrar Afyonkarahisar milletvekili seçilen Mehmet Taytak’a, parti binasında MHP’li ilçe başkanları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için izlenecek yol haritası çıkartıldı. Ziyarette konuşan Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Gürışık, seçim döneminde vermiş oldukları desteklerinden dolayı ilçe başkanlarına teşekkür etti.

KAHVECİ, “TAMAMINA YAKIN TÜM İLÇELERİMİZDE OY ARTIŞI OLMUŞTUR”

14 Mayıs seçimleri öncesi tüm ilçe başkanlarımız milletvekili adaylarımız ile birlikte kısa zamanda yoğun bir şekilde çalıştınız. Seçim sonuçlarına baktığımızda il genelinde tamamına yakın ilçelerimizde oylarımızı artırdık. Milletvekili aday arkadaşlarımın adına, il yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde en büyük kazancımız ise bize hainlik eden ve bizim barajı aşamayacağımızı söyleyen bizden ayrılan hainlerin gerimizde kalması olmuştur. Cumhurbaşkanlığı seçimini ise cumhur ittifakı olarak ikinci turda kazanacağımıza inanıyorum. 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde kendi bölgelerimizde seçimlerin kazanılması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz”

TAYTAK, “2 DÖNEMDİR, MHP BARAJI AŞIYOR, İKİ DÖNEMDİR DE İYİ PARTİ BARAJI AŞAMIYOR”

İlçe başkanları toplantısında konuşan Milletvekili Taytak, “14 Mayıs’ta yapılan seçimler öncesinde Milliyetçi Hareket Partisini % 4’lerde, % 5’lerde gösteriyorlardı. O dönemde Meral Akşener bazı illere gönderildi, oralarda esnaf geziyor gibi davrandılar ve onların oylarını % 20’lere falan çıkarmışlardı. Onların oyu arttıkça, Milliyetçi Hareket Partisinin oyları düşüyor mantığı oluşturuldu. Her seçim öncesi Milliyetçi Hareket Partisi barajı aşamayacak diye bir algı oluştururlar. Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi içerisinde barajın % 7’ye indirilmesi ile ilgili, bu seferde ‘MHP barajı aşamayacağı için kendine göre ayarladı’ dediler. Allaha şükür 2 dönemdir, MHP barajı aşıyor, iki dönemdir de İYİ Parti barajı aşamıyor”

TAYTAK, “CUMHURBAŞKANIMIZIN TEKRAR SEÇİLMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ VE BAŞARACAĞIZ”

Taytak, “Bizler sıradan bir siyasi partinin sıradan bir il başkanı, ilçe başkanı, milletvekili değiliz. Bizler kutlu bir davanın, Allah rızası için kurulmuş bir yapının içinde mücadele veren, şehidi olan, gazisi olan, mağduru olan, mahkûmu olan siyasi bir partinin içerisindeyiz. Sayın genel başkanımız güzel bir sözü vardır, ‘Biz Allah’tan isteriz, verirse biz yaparız, vermezse verdiğine yardım ederiz.’ Şuanda Cumhur ittifakındaki beraberliğimizin, rahmeti ve bereketi ile çok önemli milli meseleleri çözdük. Biz şimdi 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için cumhurbaşkanımızın tekrar seçilmesi için çalışacağız ve başaracağız”