Taşpınar Dergisi Şeb-İ Arus Özel Sayısı Yayınlayacak, Makale Çağrısı

         Belediyemizin yayın organlarından Taşpınar Dergisi, Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 750. Vuslat Yıl Dönümü (Şeb-i Arus) özel sayısı için makale kabulüne başladı.

Taşpınar Dergisi, Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 750. Vuslat Yıl Dönümü için (Şeb-i Arus) özel sayısı yayınlayacak. Dergi bunun için makale kabulüne başladı. Gerekli şartları sağlayan ve Yayın Kurulu onayı alan makaleler dergide okuyucular ile buluşacak. Başvuru sadece araştırma ve öğretim görevlileri ile sınırlı değil. Doktora ve yüksek lisans öğrencileri ile bu konuda araştırma yapan tüm yazarlar başvuru yapabilecek.

Herhangi bir konu ayrımı gözetmeksizin, "Hz. Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî ve Mevlevilik" ana teması altında yer alan ‘özet’ veya ‘konu bildiren’ ön yazıların 1 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 17.30'a kadar "[email protected]" adresine mail gönderilmesi gerekiyor.

Ayrıca yazarlara "Kamu Kurum ve Kuruluşunca Ödenecek Telif ve işleme Ücretleri Hakkında Yönetmelik" gereği telif ücreti ödenecek. Dergide yayınlanacak olan yazıların %50'si akademik çalışma ve %50'si deneme, makale, söyleşi, şiir vb. türlerinde olacak. Kabul şartı Yayın Kurulu onayı ile sağlanacak. Yazarlar kaleme aldığı eserini başvuru mail adresi olan [email protected] adresine iletebilecek.