Üstün,“Haklı mücadelemizde sonuç aldık” Üstün,“Haklı mücadelemizde sonuç aldık”

SYDV Ramazan Ayında Yüzleri Güldürdü

Her yıl Ramazan ayında vatandaşların yüzünü güldüren Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bu yıl da Ramazan bereketinin tüm vatandaşlarımızın hanelerinde yaşanması için faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla talepte bulunan vatandaşlarımıza düzenli olarak yapılan yardımların yanında dini bayramlar öncesi de nakdi destek sağlanıyor.

Yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma duyguların pekiştiği, yapılan yardımların daha bir anlam kazandığı mübarek Ramazan ayında vatandaşlara devletin şefkat elini uzatan Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yine yüzleri güldürdü.

Afyonkarahisar merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda ikamet eden yıl içinde SYDV’ ye başvuru yapmış çalışamayacak durumda olan, sosyal güvencesi olmayan dezavantajlı vatandaşlarımıza düzenli aldıkları maddi desteğin yanında Ramazan Bayramı öncesi nakdi yardım yapıldı. Bu kapsamda toplam 2108 haneye, hane başı 750 TL olmak üzere toplamda 1.581.000 TL tutarında yardım yapıldı