2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl Afyonkarahisar’da 6. kez yapılacak etkinlikle tüm kadınları bisikletleriyle birlikte buluşma noktalarına davet ediyor.  Rengarenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletleri ile 17 Eylül Pazar günü Türkiye’de ve dünyada 200’den fazla il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda binlerce kadın aynı anda pedal çevirecek.

KENDİLERİNİ TEMSİL ETMELERİNE FIRSAT VERMEK

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı talebini pekiştirmek için düzenlenmektedir. Türkiye çıkışlı olan bu tur; ülkemizden Dünyaya yayılan bu çok değerli kadın hareketi çok beğenilerek izleniyor. Dünya’da onlarca şehirde Türkiye ile eş zamanlı olarak yapılan bisiklet sürüşü yurtdışında da Türk kadınlarının özverili çalışmaları ile gerçekleşiyor.

VALİ YİĞİTBAŞI OKULUN KURDELESİNİ KESTİ VALİ YİĞİTBAŞI OKULUN KURDELESİNİ KESTİ

Süslü kadınlar bisiklet turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye METE SERT; 17 Eylül 2023 Pazar günü Saat: 15:00 tüm kadınları Zafer Meydanı’na davet ediyor. Zafer meydanından başlayacak olan tur İmaret camisine doğru ilerlenip, Yeşilyol’un bitiminden tekrar Zafer Meydanı’na varılarak bitirilmesi planlanmaktadır. Farkındalık etkinliği olduğu için kısa mesafe ve yavaş sürüş olarak yapılacaktır.

17 EYLÜL PAZAR GÜNÜ 15:00’DE ZAFER MEYDANI’NDA