İYİ Parti, Kürkçü’yü yalnız bırakmadı! İYİ Parti, Kürkçü’yü yalnız bırakmadı!

Adalet Bakanı'nın bu konudaki görüşlerini NTV'nin canlı yayınında dile getirdi. Yayında bazı önemli konularda yeni kararlar ve görüşlerini paylaştı.

Bakan Tunç, "1 Eylül itibarıyla zorunlu arabuluculuk dönemi başlıyor. Kat mülkiyeti davaları da zorunlu arabuluculuk kapsamında." diye belirtti. Kiracı ve ev sahibi arasındaki kira miktarı konusunda da arabuluculuk olabileceğini ifade etti. Ancak, kira artışının %25'in üzerinde olmaması gerektiğine dikkat çekti.

AİLE HUKUKUNDA ARABULUCULUĞU GETİRMEK LAZIM

Aile hukuku ile ilgili çalışmalara da değinen Bakan Tunç, "Özellikle aile hukuku ile ilgili geniş bir çalışmamız var. Aile hukukunda arabuluculuğu getirmek lazım. Şu anda aile hukukunda mümkün değil. Aslında birçok ülkede aile hukuku alanında arabuluculuk uygulaması iyi gidiyor. Eğer Türkiye'de de aile hukukunda arabuluculuk söz konusu olursa, boşanma, tazminat, nafaka sorunları ile ilgili arabuluculuk olabilir." diye konuştu. Bakan Tunç, vatandaşların mağduriyetini gidermek ve her iki tarafın çıkarlarını dikkate alarak bir çözüm bulunması gerektiğini vurguladı. AFYON ZAFER