Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün düzenlediği 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Voleybol Küçük Erkekler İl Birinciliği mücadeleleri kıran kırana geçen maçlarla son buldu. Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda oynanan müsabakalarda, 2 grupta toplam 7 takım yer aldı.

Bu çekişmeli rekabetin sonunda Sülün Balı Mubahat Açıkgözoğlu Ortaokulu, tüm müsabakaları set kaybetmeden kazanarak şampiyonluğu kendine layık gördü. Turnuvada Mercan Ortaokulu ikinci, Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu üçüncü ve Taşoluk Fatih Ortaokulu ise dördüncü sırayı aldı.

Olgun: Bolvadin Bolvadin olalı böyle zulüm görmedi! Olgun: Bolvadin Bolvadin olalı böyle zulüm görmedi!

Şampiyon takım Sülün Balı Mubahat Açıkgözoğlu Ortaokulu, final maçında Mercan Ortaokulu'nu 2-0'lık net bir skorla mağlup etti ve zafere uzandı. Okul, daha önce Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler kategorilerinde de şampiyonluk yaşamış, böylece Küçük Erkeklerdeki zaferle birlikte kupalarını müzesine taşımış oldu.

Ödül töreninde Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, başarılı sporcuları kutladı ve onlara kupa ile madalyalarını sundu. Ayrıca Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yaptığı açıklamada sporcuları, antrenörleri ve ailelerini tebrik ederek, kentin spor alanında her branşta ilerlemesi için çalışmaların süreceğini ifade etti. Kasapoğlu, genç sporcuların kazanımlarının kendilerine gurur verdiğini de dile getirdi.

Kaynak: ODAK GAZATESİ