‘’Sel gider, kumu kalır. Bu seçim de gidecek ama bizler birlikte yaşamaya devam edeceğiz.’’

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada:

“Türk Halkına ve Siyasi Parti İl Başkanlarına çağrı.

Değerli Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim;

Çok zorlu ve bir o kadar da gergin bir seçime gidiyoruz, propaganda yasağına sayılı saatler kaldı. Seçimler Millet iradesinin temsilidir.

 Çok şükür Zafer Partisi İl Başkanlığı olarak seçim propaganda sürecinde şiddet hadiselerinin yaşanmaması için Afyon’da elimizden gelen çabayı gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Bu sürecin huzur, sükunet ve demokrasi çerçevesinde sonuçlanması tek temennimiz. Afyon halkı sandığa bu bilinç ve sorumlulukla gitmeli!

Sonuç ne olursa olsun Türk Milletinin hassasiyetine ve sandıktan çıkacak sonuca saygı duymak gerekmektedir.

Bölücü terörü destekleyen ve prim verenlere cevabımızı ve kızgınlığımızı sadece sandıkta göstermeliyiz.

Rahmetli Muhsin Başkan’ın bir sözünü hatırlatmak isterim.

‘’Sel gider, kumu kalır. Bu seçim de gidecek ama bizler birlikte yaşamaya devam edeceğiz.’’

Bu vesileyle İktidar ve muhalefet Parti İl Başkanlarına rica ediyorum. Tüm yönetim, üye ve seçmenlerine bu minval de çağrıda bulunmaları.

 Zafer Partisi olarak tüm yönetim, üye ve seçmenlere gerekli ikazı yaptık. Buradan basın aracılığı ile bir kez daha yeniliyorum. Seçim günü ve gecesi provokasyonlara gelmeyin, bazı kimselerin sokağa çıkın çağrısına kulak vermeyiniz. Son 1 hafta da sosyal medyadan akıl almaz derecede yalan haberler görüyoruz, seçim gecesi bu tarz haberlere itibar etmeyiniz. Tüm Parti il Başkanlıklarına telefon ederek doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

Sokaklarda çıkabilecek herhangi bir kargaşada Türk Devletinin Polisi, Askeri ve Bekçisine güvenimiz tamdır. Ola ki Kanunlara aykırı emir verenler çıkar ise Emniyet ve Kolluk kuvvetlerine Kanunsuz emrin uygulanmaması gerektiğini hatırlatır, uygulanması durumunda emri uygulayanın da emri veren ile birlikte sonuçlarından mesul olacağının mevcut hukuk düzeninin gereği olduğunu belirtmek isteriz.

Seçimler geçer gider. Akrabalarımızla, dostlarımızla, komşularımızla baş başa kalacağız. Yarın düğünlerde, cenazelerde hatta yolda yürürken bile yüz yüze bakacağız. Birbirinizin kalbini kırmayın!

Sandık Demokrasinin tezahürüdür, gelin bu seçimi de bir Demokrasi bayramına çevirelim.

Atatürk çizgisinde Türk Milliyetçilerinin tek çatı altında toplanacağı güne selam olsun!

Tüm halkımıza saygılarımızla.”