“SEÇİM BİTMEDİ”

CHP eski il Başkanı Yalçın Görgöz, yazılı basın açıklamasında:

“Öncelikle seçimler ülkemize ve halkımıza hayırlı olsun. Millet İttifakı için, milletvekilliği seçim sonuçları beklenilenin altında olsa da, cumhurbaşkanlığı seçimleri için seçim süreci devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turuna sadece 12 gün kaldı. Millet İttifakı temsilcilerinde ve demokrat çevrelerde, adeta bir sessizlik, bir durgunluk, bir yorgunluk görülüyor. Bu durum bize hiç yakışmaz! Kaldı ki seçimlerin kaybedeni biz değiliz. Kaybeden; 21 yıldır iktidarda olan ve devletin tüm imkanlarını seçimler için kullanmasına rağmen mecliste çoğunluğu sağlayamayan Akp iktidarıdır.

Bu ülkede, iktidarın baskılarından, zulmünden bıkmış, ezilmiş, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış, açlığa, sefalete sürüklenmiş, işsiz-aşsız bırakılmış milyonlarca insanımız, ülkesinin birliğini, dirliğini düşünen, hiç kimseyi ayırmadan kucaklayan, hak, hukuk, adalet için mücadele eden, tüm teröre ve terör örgütlerine karşı dimdik duran ve “bu ülkeye huzuru, barışı getireceğim, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” diye haykıran Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oylarını vererek destek oldu, sahip çıktı.

Meydanlarda SÖZ VERDİK

Şimdi zaman; oy veren milyonlara, şu ya da bu sebepten dolayı oy kullanmamış olan milyonlarca vatandaşımızı da katarak, 28 Mayıs’a kilitlenme ve seçimleri kazanma zamanıdır.

Millet İttifakı’nın ve destek verenlerin temsilcilerini alanlara, meydanlara çalışmaya davet ediyorum. Biz hepimiz biriz, beraberiz. Ayrımız-gayrımız yok. Ülkemizi seviyoruz. Biz hep birlikte güzeliz. Ülkemizin geleceği için el ele verelim, kol kola girelim ve birlikte kazanalım.

Haklıyız, biz kazanacağız…”