Sahnede doğum günü sürprizi

Ted Afyon Koleji sahnesinde sergilenen Can Erik adlı tiyatro oyunu sonrasında oyuncu Nami Esatgil’e doğum günü sürprizi yapıldı.

Afyon’da Tiyatro Zamanı diye 6 sezondur oyunlar getiren gazeteci Ömer Mazi sezonun son oyunu olan Can Erik oyun finalinde sahneye çıkarak konuşma yaptı. O sırada Side Mazi sahne arkasından elinde doğum günü pastasıyla sahneye girerek doğum günü olan Nami Esatgil’e sürpriz yaptı. Oyuncular İpek Tanrıyar, Murat Tavlı, Efsane Geçen ve seyircilerin alkışları arasında doğum günü pastasını üfleyen Esatgil, “40 yıllık sahne hayatımda 2. Kez doğum günümü oyun sonrası böyle sahnede kutluyorum. Çok teşekkür ederim. Afyon benim için unutulmaz bir yer olarak hafızamda kalacak. Bu gece bizi yalnız bırakmadığınız içinde çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gazeteci Ömer Mazi, “6 sezondur birçok oyun getirdik. Bu güne kadar sahnede doğum günü yaptığımız 3. Oyuncu oldu. Geçen sezon TRT’de 80’ler dizisinde Butik Ali’yi oynayan Hakan Bulut’a sahnede doğum günü yapmıştık. Bu sezon ise Nami Esatgil’in doğum günü olunca ona da böyle bir sürpriz yaptık. Afyonkarahisar bir tiyatro şehri olduğu kadar bu tarz güzel jestleriyle de anılan bir şehir olması için özen gösteriyoruz. Bu sezon başka bir güzellikte Kibarlık Budalası oyununda oynayan Orçun Kaptan ve Damla Cercisoğlu kısa bir süre önce evlenmişlerdi. Oyun için Afyonkarahisar’a geldiklerinde Aforia Termal otelde balayı odası hazırlatarak güzel bir jest yapmıştık” dedi.