İl Başkanı Beytullah Karataş yaptığı açıklamada “Sinanpaşa Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Ayva beye çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum.

İnanıyorum ki Sinanpaşa ilçemiz 31 Mart’ta hak ettiği değere Saadet Belediyeciliği ile kavuşacaktır. Hayırlı olsun!” dedi.

Saadet Partisi Sinanpaşa Belediye Başkan adayı Hüseyin Ayva ise yaptığı açıklamada şunları ifade etti “Memleketime hizmet etmek için bu kutlu yola çıkmış olduk. 31 Mart akşamından itibaren tüm hemşehrilerimize gece gündüz demeden hizmet etmenin gayretinde olacağız. Bu vesileyle İl Başkanımız başta olmak üzere her zaman desteklerini hissettiğim il teşkilatımıza ve Sinanpaşa İlçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Allah bizleri mahcup etmesin.” dedi.

Siyasi Arenada Fırtınalar Kopuyor: İscehisar Karıştı! Siyasi Arenada Fırtınalar Kopuyor: İscehisar Karıştı!

SİNANPAŞA’DA ÜRETİM VE İSTİHDAM DÖNEMİ OLACAK!

Ayva sözlerine şöyle devam etti  ‘’Sinanpaşa ilçemiz, belde ve köyleri ile birlikte tarım ve hayvancılıkta öncü olan ilçelerimizden birisidir. En çok beldemizin bulunduğu ve kavşak noktasında bulunan ilçemizin 72 bin hektarlık bölümü tarıma elverişli iken bugün baktığımızda sadece 14 bin hektarlık tarım alanı sulanabilir niteliktedir. Bizler sulama problemi yüzünden boş kalan 58 bin hektarlık tarım arazisini çiftçimize kazandırmak zorundayız. Bu kapsamda ilçemizde sulanabilir tarım arazilerinin ve suyun olmadığı tarım arazilerinin sulama ve drenaj yatırımları hızla tamamlanacak, verimliliği arttıran ve toprağı koruyan sulama yöntemleri çiftçilerle birlikte uygulanacaktır.’’dedi

SİNANPAŞA BELDE VE KÖYLERİ İLE TARIMDA ÖNCÜ OLACAK!

‘’Bugün Sinanpaşa belde ve köylerimizde topraklarımız, iklimimiz, sahip olduğumuz bitkisel çeşitlilik, su potansiyelimiz ve yetişmiş insan faktörümüz en büyük güç kaynağımızdır.

Orman varlığı açısından da Türkiye ortalamasının üzerinde bir potansiyele sahip olan ilçemizde ağaçlandırma çalışmalarında olumlu sonuçlar alındığını görmekteyiz. Tarım, orman ve hayvancılık Sinanpaşamızın kendi gücüyle ayakta durabilmesi için stratejik öneme sahip sektörlerdir. Sinanpaşa’yı tüm belde ve köyleri ile birlikte tarımda öncü bir ilçe yapmak için seferber olacağımızın sözünü veriyorum.’’ dedi.

Kaynak: BÜLTEN