Brüksel Parlamentosu'na Seçilen Türk Asıllı Milletvekilleri! Brüksel Parlamentosu'na Seçilen Türk Asıllı Milletvekilleri!

Rektörlük makamında gerçekleştirilen nazik ziyaret, AFSÜ ve dernek arasındaki iş birliği için adeta bir köprü oluşturdu. Toplantıda, Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez, Aybüke Kocasoy ve Dilek Şahintepe'nin de katkılarıyla, hastaların ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması ve onlara uygun hizmetlerin geliştirilmesi konuları ele alındı.

Çölyak hastalarını destekleme yönünde atılacak adımların konuşulduğu toplantıda, Afyonkarahisar'daki Glütensiz Yemek Eğitim Kursu'nun örnek bir proje olarak gündeme geldiği öğrenildi. Aybüke Kocasoy, bu yenilikçi kurs hakkında bilgiler vererek dikkat çekti.
Üniversitenin çölyaklı bireylerle dayanışma içinde olacağını vurgulayan Rektör Okumuş, öğrenci toplulukları ve Beslenme ve Diyetetik bölümünün bu konudaki çalışmalarına dikkat çekerek, sağlık sorunların üstesinden gelmede eğitimin önemine işaret etti.
Ziyaret esnasında çölyak hastalarına uygun bir şekilde hazırlanmış glütensiz kekin tadı da unutulmadı. Prof. Dr. Okumuş tarafından tatmin edici bir şekilde değerlendirilen lezzet, kursun başarısının da bir göstergesi olarak kayıtlara geçti.CEMİLE KAYTAN 
 

Editör: Cemile Kaytan