Rasime Fedakar Ak Parti’den A.Adaylığını Açıkladı

Mali Müşavir Rasime Fedakar 28 .Dönem Milletvekilliği Genel seçimi Aday Adaylığını parti il binasında yapılan toplantıda açıkladı.

Fedakar Açıklamasında:

Kıymetli Başkanım, Basın mensuplarımız, Dava arkadaşlarım,

Sizleri Allah’ın selamı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs takvimini işaret ederek başlattığı ve YSK’nın kararıyla devam eden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekillerinin belirleneceği seçim sürecinin memleketimize, seksen beş milyon vatan evladımızın her birine ve Türkiye’mize bel bağlamış mazlum coğrafyalara hayırlı olmasını temenni ediyorum.

14 Mayıs’a, Üstat Necip Fazıl’ın o veciz ifadesiyle “pekleşerek”, yani safları sıklaştırarak, birbirimize kenetlenerek, kalbimizde her bir insanımıza yer açarak hazırlanacağız.

Önümüzdeki Ramazan-ı Şerif’i inşallah, 85 milyon insanımızın her biriyle gönül köprülerimizi güçlendireceğimiz manevi bir iklime dönüştüreceğiz.

Milli ve manevi değerlerimizi kutsal bilen herkesle ortak bir zeminde buluşmanın gayretinde olacağız.

Bir olmak, iri olmak, diri olmak; kendimize, çocuklarımıza, gençlerimize karşı ülkemiz adına hayali olanlara karşı hepimizin sorumluluğudur.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında hayallerine kavuşmayı bekleyen herkese karşı borçluyuz. Bu borcu da ancak 14 Mayıs seçiminden inşallah zaferle çıkarak ödeyeceğiz.

Biz samimiyetle çalışacak, vatandaşımıza layıkıyla hizmet edeceğiz. Allah’ın izniyle istikametimiz de istikbalimiz de aydınlıktır.

Kardeşlerim!

2020 yılında tüm dünyanın, insanlığın üzerine kara bulut gibi çöken Covid-19 pandemi illetinden Dünya genelinde 5,4 milyon insan vefat etti. Ülkemizde ise yüz bine yakın insanımızı, canımızı bizden kopardı. Çok zor zamanlar geçirdik. Evladı ana babadan, sevgiliyi yardan ayrı düşürdü. Allah aramızdan bu vesile ile ayrılanlara rahmetiyle muamele eylesin. Devletimiz o süreci milleti ile bir olarak geçirmenin azami gayretinde olmuştur.

Normal hayata adapte olmaya başlamıştık ki, 6 Şubat sabahı, daha gün doğmamışken Kahramanmaraş Pazarcık üssü bir depremle tüm Türkiye’miz, adeta bir küçük kıyamet yaşadı. Uzmanların bile tahmin edemediği ikinci bir deprem de, yine aynı gün öğlen saatlerinde Kahramanmaraş Elbistan merkezli gerçekleşti.. Bir değil, beş değil, on bir ilimiz, 13,5 milyon insanımızın yaşadığı bölge, maalesef hepimizin canlarını yaktı. 48 binin üzerinde insanımızı toprağa verdik. Günlerce molozların başında bizlere kim umut olur diye bekledik. Rabbim hepsine rahmet etsin, Türkiye’mizin başı sağolsun.

Devletimizin, bugüne kadar sunduğu arama-kurtarma, acil yardım ve geçici barınma hizmetlerinin ötesinde, Reisimizin depremde yıkılan şehirlerimizi 1 yıl içinde yeniden ayağa kaldırma sözü var. İnşallah bu sözün bizler de bir nefer olarak destekçisi olacağız.

Yine Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketinde vefat eden 15 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerim.

Acılar da sevinçler de biz insanlar için. Önemli olan birlikte mücadele azmi ve ruhu ile hareket edebilmektir.

Ülkemizde çok uzun yıllardır beklenen EYT, yasalaştı. Milyonlarca vatandaşımız emekli olma hakkı kazandı. İş yerleriyle iletişim halinde olan EYT'liler hem çalıştıkları yerlerden maaş alabilecek, hem de emekli maaşı almaya hak kazanabilecektir.

Yine cumhuriyet tarihimizin en büyük borç yapılandırma paketi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Paket kapsamında vergiler, trafik cezaları, askerlik ve otoyol cezaları ile belediyelere olan 31 Aralık 2022 öncesine ait tüm borçlar 48 taksitte ödenebilecek.

Yapılandırma için başvurular 31 Mayıs'ta başlayacak, ilk taksit ödemesi ise 30 Haziran'da yapılacak.

Ve yine kamuda çalışan 700 bin işçimizi etkileyecek toplu iş sözleşmesi görüşmeleri de başladı. Tüm kamu işçilerimizi ilgilendirecek olan görüşmelerden inşallah en güzel müjdeyi Reis’imiz verecektir.

Aziz hemşehrilerim;

İnsan doğar, can kazanır, büyür güç kazanır. Gücünü kararından alır. Eğer kararında adaletli ise erdemli olur, adaletinde kemali bulursa kâmil olur. İşte o zaman Yunus Emre’nin dediği gibi canlar canını bulur, ölse bile bedeni ölür, ama o sonsuza dek yaşar.

Biz de bir yola çıktık. İşimizi hizmetten, gücümüzü de milletten aldık. 2018 seçimlerinde 27. Dönem milletvekili adayı olduğum sürede halkımızın teveccühüne mazhar olduk. Milletimiz oyları ile bu evlatlarını seçtiler, lakin dönemin mevcut ittifak yasası bizi parlamentoya gönderemedi.

Biz bir kız kardeşiniz olarak kendimize,” insanlar içinde insanlardan bir insan ol” şiarını edindik. Aranan, ulaşılan biri. Sizin büyüdüğünüz gibi büyüdük, yetiştik. Sizin büyüttükleriniz gibi büyütüldük. Hasılı  sizlerin eli, kolu olmaya aday olduk.

Kardeşlerim, bizim kadim şehrimiz Afyonkarahisar’ımıza bir sorumluluğumuz var. İstikrarın ve kalkınmanın devamı için aday olduk.

Şahsımla ilgili de birkaç kelam edecek olursam; Başçeşme mahallemizde doğup büyüdüm. Babam merkezden, Annem de Çobanlar ilçemizin Akkoyunlu köyünden. Mali müşavir olarak serbest çalışıyorum. Evliyim ve bir evladımız var.

Ak dava erdemliler hareketi olarak Afyonkarahisar’ımızdan yola çıktığı zamandan beri, 25 yaşımdan beri davamızın neferi, sizlerin hizmetkarıyım. Teşkilatlarımızda kuruluştan itibaren teşkilat başkanlığı, mali ve idari işler başkanlığı, il sekreterliği gibi görevlerin yanı sıra, iki dönem Afyonkarahisar merkez belediyesinde belediye meclis üyeliği ve plan bütçe komisyon başkanlığı görevlerinde bulundum. Geçen dönem de milletvekili adayı gösterilerek onurlandırıldım.

Kaderi ancak dua değiştirir. Duanıza, desteğinize talibim.

Saygılarımla.

Rabbim yâr ve yardımcımız olsun…