“Ramazan Ayı” Hayırlı Olsun

İslam aleminin ışığı, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın manevi hazzını, huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri sağlık ve sıhhat içerisinde bu mukaddes aya ulaştıran yüce Allah’a şükürler olsun.

Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle madden bir arada bulunmasak dahi dualarımız ve ibadetlerimizle gönüllerimiz birleşecek, iftar ve sahur sofralarında, teravih saflarında edeceğimiz dualarla bir ve bütün olacağız.

Ülkemiz, 6 Şubat 2023’te tarihinin en büyük afetlerinden bir tanesini yaşadı. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde yaşadığımız tarifsiz acının yaralarını sarmak için 85 milyon tek yürek oldu. Öncelikle elim afette yaşamını yitirenleri rahmetle anıyor, hem Afyonkarahisar’da ağırladığımız afetzedelerimiz hem de afet bölgesindeki kardeşlerimizin ihtiyaçları noktasında devletimizin ve milletimizin yanında olmaya, yaraların sarılması noktasında üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.

Ramazan ayı, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan kutsal bir aydır. Hiçbir kardeşimizin aç ya da açıkta olmasına gönlümüz el vermez, vermeyecektir. Bu duygularla mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, bolluk ve bereket getirmesini diliyoruz.

Yüce Allah, oruçlarımızı ve dualarımızı kabul etsin.

Afyon Zafer