Polis ve komandolar uyuşturucu satıcılarına birlikte darbe indirdi

- Uyuşturucu baskına giden ekipleri vali, emniyet müdürü ve komutanlar uğurladı

- Polis baskın yapılan adreslerde güvenliği helikopter ile aldı

Cinayet anı güvenlik kamerasında Cinayet anı güvenlik kamerasında

- Yakalanan 112 şüphelinin önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor

Afyonkarahisar’da torbacı diye adlandırılan uyuşturucu satıcılarına yönelik polis ve jandarma tarafından gerçekleştirilen ve komandolar ile helikopterlerinde kullanıldığı operasyonun yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Afyonkarahisar’da uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak ve kullanmak suretiyle ve torbacı olarak tabir edilen sokak satıcıları ile etkin mücadele edilebilmesi amacı ile Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığınca Planlı ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonda polis ve komandoları bir araya gelerek emniyet müdürlüğünde baskın yapılacak yerlere ekiplerin çıkması ve adreslere yapılan baskınlarda helikopterlerden polis tarafından kaydedilen görüntüler servis edildi.

Uyuşturucu baskına giden ekipleri vali, emniyet müdürü ve komutanlar uğurladı

Görüntülerde polis ve jandarma komandolardan oluşan 814 personelin İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinden çıkışları yer alırken aynı zamanda ekip ve araçları Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Dr. İbrahim Seydioğlulları ile Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel’in uğurladığı görülüyor. Görüntülerde ayrıca helikopterlerin baskın yapılan adreslerde arama yapılırken, güvenlik aldıkları da görülüyor.

Operasyon sonucunda yakalanan 112 şüphelinin işlemleri devam ederken, önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor.