Pickleball Türkiye Turnuvası Son Buldu

Spor şehri Afyonkarahisar'ımızda ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye’de ilk kez Afyonkarahisar’da oynanan Pıckleball Türkiye Şampiyonası Akarçay’da gerçekleştirildi. 3 gün süren turnuvada ödüller sahiplerini buldu.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in öncülüğünde Türkiye'de ilk kez şehrimizde düzenlenen Pıickleball Türkiye Turnuvası final maçları ardından ödül töreni düzenlendi. Sadece şehrimizde kortu Belediyemiz tarafından yapılan sahalarda oynanan şampiyona ardından dereceye girenler para ve plaket ile ödüllendirildi. Pıckleball Türkiye Turnuvası Şampiyonu Osman Akkaya oldu. Turnuvada ikinci ise Adana’dan şampiyonaya katılan İbrahim Bahçıvan olurken üçüncü ise Hasan Değer oldu. Dereceye giren sporculara ödülleri İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çatinaktı ve Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk tarafından verildi.

Şampiyonaya Afyonkarahisar başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Denizli ve Konya’dan sporcular katıldı. Karşılaşmaları hakemler Aysun Akbay ve Merve Gündoğar yönetti. Ayrıca törende en iyi Bachend ödülü Murat Öner’in, Fair Play ödülü Ahmet Akkaya’nın özel ödül ise Hasan Değer’in oldu. Turnuva sonundan bir ödül de pıckleball sporuna gönül veren yaşı küçük olmasına rağmen pıckleball sporcusu olan Efe Baş’a verildi. Törende büyük özel ödülün sahibi ise Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk oldu. Türk, ödülünü Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çatinaktı’dan aldı.

PICKLEBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SIRALAMASI:

 1. Osman Akkaya
 2. İbrahim Bahcıvan
 3. Hasan Değer
 4. Serdar Gündoğar
 5. Mustafa Türk
 6. Murat Balıkçı
 7. Yaşar Baş
 8. Nezih uslu
 9. Fatih Bıyıklı
 10. Ahmet Akkaya
 11. Şükrü Yurttekin
 12. Selahattin Aktaş
 13. Ramazan Akbau
 14. Murat Öner
 15. İbrahim Akça
 16. Veli Değerlii

Ödül töreni aile fotoğrafı alınması ardından sona erdi.

ŞAMPİYONLARDAN SPOR VE SPORCU DOSTU ZEYBEK BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Pıckleball Türkiye Şampiyonasının birincisi Osman Akkaya ve ikincisi İbrahim Bahcıvan, verdikleri röportajda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek yediden yetmişe herkesi bu spor branşı ile ilgilenmeye ve Afyonkarahisar’ı tanımaya davet etti.

Uluslararası Pickleball Federasyonu Türkiye Temsilcisi Mustafa Türk’te Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in bu sporun Afyonkarahisar’da oynanması ve çeşitli turnuvaların yapılmasına destek ve emeği olması nedeni ile teşekkür etti.