“Parayla adaylığın vebalini il başkanı nasıl ödeyecek”

Uysal, Millet İttifakı İl Başkanlarına Sordu: Sizin Kılıçdaroğlu’na Kininiz Nedir?

Türkiye Değişim Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Uysal, Millet İttifakı il başkanlarına Kılıçdaroğlu’na duydukları kinin ne olduğunu sordu.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 14 Mayıs Seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklamasının ardından Afyonkarahisar’da millet İttifakı’nın paydaşlarından biri konumuna gelen Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Kadir Uysal, ittifak ortaklarını eleştirmeyi sürdürdü.

“PARAYLA ADAYLIĞIN VEBALİNİ İL BAŞKANI NASIL ÖDEYECEK”

Uysal; ”Muhalefet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlarının ortaya koyduğu tavrın ne olduğunu soruyoruz. Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül, Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapmasına karşın Kılıçdaroğlu’na karşı ittifak ortağı il başkanlarının bu kin, nefret, tutarsızlık gösteren tavırlarının nedeni nedir. Bu kadar önemli bir seçim atmosferinde meydanlara çıkarak nasıl muhalefetlik yapıyorsunuz, milletvekili adaylarınızı nasıl sergiliyorsunuz hayretle ve esefle kınıyorum. Partinizden çıkan milletvekili adaylarının parası ile milletvekili olmaya çalışanlar olduğu biliniyor CHP il başkanı bu vebalı nasıl ödeyecek” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN AFYON’DA HEZİMETE UĞRAYACAĞI BELLİ OLDU”

Açıklamasına CHP’nin listesinde yer alan Saadet Partisi adayı Fatih Aydın’ın adaylığını eleştirerek devam eden Uysal; “Saadet Partisi adına listeden gösterilen milletvekili adayı Afyon’u bilmez tanınmaz bilinse tanınsa idi kendi memleketinden Kayseri’den koyardı milletvekili adaylığını. Afyonkarahisar’ı tanımayan bilmeyen bir kişiyi milletvekili yapabilmek için Afyonkarahisar’da 3 ila 5 bin oyu olan Saadet Partisi için uğraşılıyor anlamış değilim. Seçimlere az bir zaman kala Afyonkarahisar il başkanları ve muhalefet partisi milletvekili adaylarının Afyonkarahisar a hiçbir şey katamayacağı gibi Afyonkarahisar’dan da 13. Cumhurbaşkanı adayı. Kemal Kılıçdaroğlu için hezimet yaşatacakları belli olmuştur” ifadelerine yer verdi.