Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kongresinin ardından Özgür Özel CHP Genel Başkanlığına seçilmesinin ardından Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Bilal Öztürk’e ateş püskürdü. 
Açıklamasında sert değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Öztürk, “CHP'nin 38. Olağan kongresinde değişim kazandı denildi. Ancak, Atatürk çizgisindeki CHP'ye gönül verenlere soruyoruz. Ne değişti? Sizleri daha ne kadar kandıracaklar? Meclis anahtar listede Sezgin Tanrıkulu'nun hala olması hiç canınızı sıkmıyor mu? Atatürk'ün kurduğu partinin Genel Başkanı ve adayı her ikisi de bebek katili Apo’nun ‘Heykelini dikeceğiz heykelini!’ diye haykıran hadsiz Selahattin Demirtaş'a nasıl selam olsun der? Osman Kavala‘ya nasıl selam olsun der?  Ve bunun gibi birçok kişiye nasıl selam gönderir? Nasıl Zafer Partisi ile yapılan protokolden sonra küsen Kürt seçmeni geri kazanmalıyız der?” ifadelerini kullandı.

PARTİMİZDE BİRÇOK KÜRT VAR

ODAK yazdı Türkiye konuşuyor! ODAK yazdı Türkiye konuşuyor!

İl Başkanı Öztürk, “Kürt seçmen neden Zafer Partisine küskün olsun. Partimizin yönetiminde, üyelerinde ve gönül verenlerin içerisinde de Atatürk çizgisinde vatanını seven birçok Kürt kardeşimiz var. Zafer Partisi vatanını, bayrağını, Atatürk'ü seven ve cemaat tarikat bağlantısı olmayan herkesi kucakladı, kucaklamaya da devam edecektir. Hiçbir şüphemiz yoktur ki, Atatürk bu kongrede olsaydı hem Kemal Kılıçdaroğlu'na hem Özgür Özel'e daha konuşmanın başında bu selamlardan dolayı ellerindeki metinleri yedirirdi” diye konuştu. 

CHP’Lİ SEÇMENLERE SESLENDİ

CHP’li seçmenlere seslenen İl Başkanı Öztürk, “Buradan Atatürk çizgisinden kopmayan yüreği hala vatan diyen CHP seçmenine, üyelerine ve yönetimine sesleniyorum. Gerçekten Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini savunan ve gür bir sesle haykıran Zafer Partisi'ne davet ediyorum” dedi. AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM