Öztürk, “Artık gözümüze soka soka hadsizlik yapılıyor!..”

Zafer Partisi Afyonkarahisar il başkanı Ahmet Bilal Öztürk, tarihi müze binasının seçim afişleriyle kapatılmasına karşı bir basin açıklaması yaptı. Öztürk açıklamasında:

Değerli Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim biz kuralsızlığa ses çıkarmadıkça daha büyüğünü yapar kural tanımayanlar. Bu iş hayatında da böyledir, arkadaş çevresinde de böyledir, hatta çocuk yetiştirirken bile böyledir.

Geldiğimiz şu noktada artık gözümüze soka soka hadsizlik kural tanımamazlık yapılıyor.

Bunlar neler mi;

Şuanda Zafer Müzesi olarak bildiğimiz 1915 tarihinde yapılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesinin planlandığı ve Taarruz emrinin verildiği yerdir. Kurtuluş mücadelesinde karargah olarak kullanılan Zafer Müzemiz görüyoruz ki AKP’nin seçim propagandası için afişlerle giydirilmiş. İlk bakışta devlete ait olan bina belki Cumhurbaşkanlığı olarak görsel çalışma yapılmıştır diye düşündüm ancak dikkatli bakınca görüyoruz ki AKP amblemli bir görselle donatılmış.

Yetmezmiş gibi şuanda inşaatı devam eden Millet Kütüphanesi de özel mülk olmamasına rağmen aynı görselle kaplanmış.

Artık utanma da kalmamış insanların gözüne soka soka ‘’kim ne diyebilir ki?’’ düşüncesiyle her istediklerini yapan bir iktidar görüyoruz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan miting için Afyonkarahisar’a geliyor. Halkın sorması gerekiyor Cumhurbaşkanı olarak mı? AKP Genel Başkanı olarak mı geliyor? Bu çalışmaların giderleri nasıl ve ne şekilde karşılanıyor?

YSK 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri 60. Madde diyor ki;

Cadde , sokak ve meydanlardaki Elektrik direkleri, köprüler vb. yerlerde parti ve seçim büroları haricinde ilan ve reklam yapılamayacağı.

Miting günü, miting alanı çevresindeki güzergahlarda, toplantı bitimine kadar bu malzemelerin ( afiş,poster,pankart vb.) kullanılması serbesttir.

Kanun ortada altını çiziyorum MİTİNG GÜNÜ…

Peki AKP olunca durum değişiyor tabi, mitingden 3 gün önce gece elektrik direkleri, köprüler donatılıyor. Miting den sonra da bir 3 gün daha kalır. Bu kural ,kanun tanımamazlığı herkesin görmesi için bu açıklamaları yapıyorum.

Hadi görmeyelim bunları peki bu israf düzenini ne yapacağız? Bakın her 10 metrede bir polis kardeşimiz yağmurda saatler öncesinden bekliyor. Miting alanını söylemiyorum bile. Ayranımız yok içmeye diye bir atasözü var.

 Bu personelin mesai ücretleri , zamanı vs. Saymakla bitmez bu, kadar şatafatlı karşılamanın maliyeti ne olacak. İnsan kendi cebinden çıkmayan paraya acımaz. Ama ben halk olarak cebimden çıktığını biliyorum,  vergilerimin bu kadar savurganca kullanıldığını görmek canımı yakıyor.

İlginç bir o kadar da üzücü bir diyalog yaşadım bir reklam firmasıyla, kendisi yada firmasının ismi bende saklı kalsın esnaf kardeşimin zarar görmesini istemem. Ben duyduklarımı aktarıyorum ne bir eksik ne de bir fazla. Ayak üstü siyaset konuştuktan sonra şunu iletti. ‘’ Başkanım ben esnafım ekmeğime bakarım siyasetle işim olmaz , olmamıştır da. AKP’den bir iş aldım basım işi, işi teslim ettim ödeme tarafıma geldi ancak dikkatimi çeken nokta ödemeyi Afyonkarahisar Belediyesi yaptı…’’

Yanlış okumadınız, bende çok şaşırdım ilk duyduğumda ama bu bilgiyi ,kendisini, dekontları. İktidar değişene ve Belediye farklı bir partiden olana kadar saklı tutacağıma söz verdim. Zamanı gelince de Zafer Partisi olarak Helalleşmeyeceğiz, HESAPLAŞACAĞIZ!...

Uyan artık Afyon eskiden kuralsızlık, kanunsuzluk yapanlar gizli saklı yapardı. Şimdi gözümüze soka soka , ‘’etraf ne der’’ demeden sıkılmadan yapıyorlar.

Değerli Afyonkarahisar’lı hemşehrilerim; Korkma!... , gün güçlünün yanında değil, DOĞRU nun ,DÜRÜST ün yanında olma zamanı…