Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler ile yaptıkları görüşme neticesinde il genelinde Ticaret Borsası tarafından yeni lisanslı depo yatırımları yapacağını açıkladı.

Pazarda hareketlilik bayrama sayılı günler kala arttı Pazarda hareketlilik bayrama sayılı günler kala arttı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Ticaret Borsası Başkanımız Mehmet Mühsürler ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, üreticilerimiz ve tacirlerimiz için böyle bir yatırımın uygun olacağı kanaatine vardık. Borsa Yönetimimiz ilgili kararı aldı, birlikte bu yatırımları hayata geçireceğiz. İlk olarak Dinar’da bulunan tesisin kapasitesini 30 bin tondan 45 bin tona çıkaracağız akabinde Merkez, Emirdağ, Sandıklı ilçelerimiz başta olmak üzere tüm ilimize bu yatırımı Borsamız vasıtası ile yapmış olacağız” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİTECEK

Milletvekili Özkaya, bu yatırımlar sayesinde üreticilerin ve tacirlerin gelirlerinde artış olacağını kaydederek, “Bu yatırımların şehrimize kazandırılması için iş birliği içerisinde birlikte hareket ettiğimiz Borsa Başkanımız Mehmet Mühsürler ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler ise kısa bir açıklama yaparak Milletvekili Özkaya’ya verdiği destekler nedeniyle teşekkür ederek, “Dinar ilçemizdeki çalışmayı bu sene bitireceğiz. Merkez, Sandıklı ve Emirdağ ilçelerimiz başta olmak üzere diğer ilçelerimzideki yatırımlar da bu yıl proje çalışmalarını tamamlayarak inşallah önümüzdeki yıl bitireceğiz. Her zaman sorunlarımız ile yakından ilgilenen şehrimiz için birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz Vekilimiz Ali Özkaya’ya teşekkür ediyoruz. İnşallah Afyonkarahisar’ın bu alandaki eksiklerini birlikte ortadan kaldıracağız” ifadelerini kullandı. AFYON ZAFER 

Editör: Afyon ZAFERİM