Özkaya Olgun’a cevap verdi

‘Önce milletvekili ol. Sonra tartışmaya gelirim’

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ali Özkaya Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Özkaya Ak Parti’nin ilimizde daima ülke ortalamasının 10 puan üzerinde aldığını söyleyerek bu seçimde de aynı sonucu beklediklerini belirtti. İyi Parti Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun’un düello teklifine ise’ Önce Olgun milletvekili olsun.sonra karşıma gelsin’ dedi.

“Yakında fiyatlar daha düşecek”

Programda ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Özkaya, “Bir yıl öncesine göre bir rahatlama olduğu görülüyor. Örneğin geçen yıl 1100 TL olan 20 litrelik sıvı yağ bugün 455-510 TL arasında değişiyor. Yine bir çuval geçen yıl şeker 1500 TL’ydi, bugün 1000-1050 TL civarında. Burada yağ, şeker bitecek diye fazla talep oldu. Herkes yüklenince esnaf da fiyatları arttırdı. Ette de benzeri bir şey yaşandı.Et fiyatları da 2 gündür düşmeye başladı.210 lira şu an kıyma.Daha da düşecek Bu fiyat yükselmesi  talebin çok olmasından oluyor’ diye konuştu.

Kendilerinin boş vaat vermediklerini ve verdikleri sözleri yerine getirdiklerini kaydeden Özkaya, “Millet İttifakı yetkilileri bir sürü vaatler veriyorlar. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Duranlar yürüyenlerden çok fazla gürültü yapar. Bir hocamız bunu söylerdi. Yerinde sayanlar, sürekli eleştirenler çok gürültü yapıyor. Çalışanlar ise gürültü yapacak fırsat bulamıyor” değerlendirmesinde bulundu.

“Eğitimin niteliğini arttıracağız”

Her gittiği ilçede yetkililere kütüphane açmaları tavsiyesinde bulunduğunu söyleyen Özkaya, “Çünkü çocuklarımız rahat bir şekilde çalışmak istiyorlar. Hafta sonları bile kütüphaneler doluyor. Çocuklarımız da azim var. Biz bunlara mekan, imkan ve destek sağlamalıyız. Hükümetimiz Afyonkarahisar’a eğitimde çok güzel yatırımlar yaptı. Ancak eğitimin niteliği konusunda daha yapacak çok işimiz var.Bu konuda öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Büyük kısmı kahvehanelerde boşa vakit geçiriyor. Eşi de çalışan bir öğretmenin ülke şartlarında ekonomisi iyi. Evi var, arabası var. Ama biraz daha gayretli olmaları lazım. Liselerde olmasa bile ilk ve orta öğretimin mahallinde yapılması gerekiyor. Taşımalı eğitim özellikle ilkokulda peyder pey azalacak” diye konuştu.

“Üreticileri desteklemeye devam edeceğiz”

Afyonkarahisar’ın birçok üründe üretimiyle ülkemizde ilk sıralarda bulunduğunu belirten Özkaya, “Vişne, kiraz gibi ürünlerde birinciyiz. Yine et ve et ürünlerinde ülkemizin önde gelen şehirler arasındayız. Bunun sürmesi için üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu arada soru üzerine İyi Parti Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun’un, ‘Hodri meydan’ açıklamasına değinen Ali Özkaya, “Ben şu an milletvekiliyim. Hakan Şeref Olgun milletvekili değil. Önce Olgun milletvekili seçilsin. Ertesi günü istediği yerde tartışmaya varım. Ama şimdi değil. Herkes dengiyle yayına çıkar” dedi.

Ak Parti Milletvekili ve Adayı Ali Özkaya’ya Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve kalabalık bir partili grubu eşlik etti.