AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya AFRAY ile ilgili olarak ODAK’a özel açıklama yaptı.

Özkaya AFRAY’ın Afyon için önemli bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın direkt olarak Afyon halkının ulaşımında ciddi rahatlama sağlayacağını söyledi.

AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya, ‘AFRAY ile ilgili olarak hem belediye, hem de Devlet Demiryolları ilgilileri ile sürekli istişare halindeyiz. Bu proje ile Afyon şehir içi trafiğinde sağlanacak rahatlamanın yanı sıra daha konforlu bir ulaşımda mümkün olacak’ dedi.

DÜN DEDİĞİ İLE BUGÜN YAPTIĞI BİR OLMAYAN TURGAY ŞAHİN DÜN DEDİĞİ İLE BUGÜN YAPTIĞI BİR OLMAYAN TURGAY ŞAHİN

AFRAY’ın finansı ile ilgili bir sıkıntının olmadığını ifade eden Ali Özkaya projenin bitiş tarihi ile ilgili hedeflerini de ODAK’a açıkladı.

Özkaya, ‘İnşaallah 2024 yılı sonunda AFRAY’ın altyapı inşaatını tamamlamış olacağız. 2025 yılının ilk çeyreğinde de üst yapı inşaatları tamamen bitirilmiş olacak. Yani seneye bugünlerde alt yapı da, üst yapı da tamamen bitirilmiş olacak. Planlama bu şekilde ve bu takvimin daha da öne çekilmesine yönelik bu yaz önemli adımlar atılacak. Bunun hazırlığı ve kararlılığı var. 2025 yılında söylediğim gibi inşallah bu günlerde de AFRAY’ı halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Belediye Başkan adayımız Hüseyin Ceylan Uluçay inşallah Afyon Belediye Başkanı olacak ve bu projenin ilerleyen süreçte daha da geliştirilmesi, yeni güzergahların oluşturulması yönünde çalışmaları olacaktır’ dedi.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ