ÖZGÜR ÖZEL, “KILIÇDAROĞLU’NU ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE ÇIKARACAĞIZ”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, 14 Mayıs seçiminde Afyonkarahisar’ın kararına saygı duyduklarını belirtti. Özel, “Afyon 14 Mayıs seçiminde ne karar verdiysen başımız gözümüz üstüne. Ama kardeşlerim 28 Mayıs Pazar günü Afyon, Türk bayrağına karşı olanları, bu bayrak olmasın diye itiraz edenleri, ‘Türk Milleti önünde yemin etmem’ diyenleri, iktidara ortak etmeyecek. Biz size güveniyoruz” dedi

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 28 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi İstasyon Meydanı’nda miting düzenlendi. CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün öğleden Afyonkarahisar mitinginde konuştu. Mitinge; CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, SP İl Başkanı Beytullah Karataş, DP İl Başkanı Hikmet Bülbül, DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, CHP Milletvekili Adayları Ali Arıkan ve Anıl Halis Akar katıldı.

“KILIÇDAROĞLU’NU ÇANKAYA KÖŞKÜ’NE ÇIKARACAĞIZ”

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme miting programının açış konuşmasını yaptı. Zaferin şehri Afyonkarahisar’da, 14 Mayıs seçimlerinde başardıklarını dile getiren Seçme, “14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlerde de başardık. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimlerde de başaracağız. Verilen ve verilecek emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm Millet İttifakı olarak tek yürek, tüm yumruk olarak 28 Mayıs Pazar günü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne çıkaracağız.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU KAZANINCAYA KADAR PES ETMEK YOK”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 14 Mayıs seçiminde Millet İttifakı paydaşları olarak birlikte mücadele ettiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, “14 Mayıs seçimlerinde hepimiz gecemizi, gündümüze katarak çalıştık, emek verdik. Birlikte alanlarda mücadele ettik. Emeğiniz için yol arkadaşlığınız için çok teşekkür ediyorum. Ama durmak yok, hastalanmak yok. 28 Mayıs Pazar gün Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne çıkarıncaya kadar pes etmek yok. İnşallah zafer o gün olacak. Ben herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ruhla hepinizi selamlıyorum.” diye konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI CUMHURİYETİN 100. YILINDA BİRLİKTE”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin il başkanlarının Cumhuriyet’in 100. yılında, Cumhuriyetin 100 yıl önceki birliğini, beraberliğini tesis etmek için yola çıktıklarını dile getirdi. Özel, “Cumhuriyetin yüzüncü yıl birlikteliği için Millet İttifakının altı partisinin il başkanı Afyon’da hepsi işin bir ucundan tuttular. Zor bir seçim ve zorlu bir atmosferde çok önemli başarılara imza attılar. 28 Mayıs günü yapılacak olan ikinci tur oylamada Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı; milleti yeniden iktidarın gerçek sahibi yapmak için çalışıyorlar. Artık bakan evlatlarının dönemi bitsin, vatan evlatlarının dönemi başlasın diye çalışıyorlar. Her birisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, eşinin rahatsızlığından dolayı Ankara’ya gitmesi nedeniyle aramızda bulunamadı. Bizde Afyon mitingine dün akşam karar verdik. Ama Sayın Milletvekillerimiz Burcu Köksal ve Hakan Şeref Olgun mazbatayı birlikte alacaklar. Burcu Köksal vekille beraber omuz omuza Millet İttifakı için, millet için çalışacaklar. Ben Hakan Şeref Olgun vekilimize de bu vesileyle hayırlı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

“BİR KAÇ GÜN İÇİNDE ÇOK GÜZEL HABERLER VERİLECEK”

CHP’nin milletvekili adayları Abidin Yağcı ve Anıl Halis Akar’dan övgüyle bahseden Özel şunları söyledi: “Abidin Yağcı’yı yürekten tebrik ediyorum. Benimle ilgili güzel şeyler söyledi. Verdiğim her görevde kürsünün hakkını veren şeker fabrikası deyince bütün Türkiye’yi gezen mecliste haksızlıklara karşı dimdik ayakta grubunun hakkını hukukunu müdafaa eden grup yöneticimiz, parti meclisimizin grup yönetim kontenjanından seçilen üyesi Burcu Köksal kardeşim bir kez daha hak ettiği milletvekilliğini, sizlerin destekleriyle seçildi. Kendisini tebrik ediyoruz. Altıncı sıra milletvekili adayımız Anıl kardeşim onun önü çok açık. Bir seçim geçirdik ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda tamamlanmadı. Milletimiz 28 Mayıs Pazar günü bunu bir kez daha düşünecek. 14 Mayıs günü her şeyi ben bilirim diyen, her şeye ben karar veririm diyen, ben ne dersem öyle olacak diyen, ben seçim kaybetmem diyen birisi milletten Cumhurbaşkanlığına devam etme vizesini alamadı. Seçim ikinci tura kaldı. Millet ‘Her şeyi sen bilmezsin, biz biliriz, 28’inde karar vereceğiz.’ dedi. 28 Mayıs Pazar günü birinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığından daha çok oyu muhalefetin aday gösterdiği Cumhurbaşkanı adayları alacak. Bugün (dün) birinci turdaki iki ittifakın adaylarının genel başkanları Ankara’da bir araya geldiler. Önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılacakt. Açıklama yapılmadan bir şey söylemek benim görevim değil. Ama şunu söyleyeyim birkaç güne kadar çok güzel haberler alacaksınız. Bundan sonraki süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının 13. Cumhurbaşkanı seçilecek. Onu bin odalı saraylara değil, kibirli makamlara değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çankaya Köşkü’ne yollayacağımız seçimi bekliyor olacağız.”

“TÜRKİYE’Yİ KRİZDEN ÇIKARACAK REÇETE MİLLET İTTİFAKINDA”

Özgür Özel sözlerini şöyle tamamladı: “Ülkenin iyi yönetilmeye İYİ Parti’nin DEVA’nın, CHP’nin, ekonomi kurmaylarının bünyesinde dünya ölçeğindeki başarılı örnekleriyle yurt dışından bulacakları kaynaklarla Türkiye’de yaratacakları güven ortamıyla hepimizin yüzünü güldürmesi gerekiyor. 28 Mayıs ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminde Afyon iyi düşün. Bunlar büyük bir ekonomik krize getirdiler, dayattılar. Esnafın yüzünü güldürecek, emeklinin yüzünü güldürecek, çalışanın yüzünü güldürecek, Türkiye’yi krizden çıkartacak reçete CHP’nin Millet İttifakı’nın elindedir. Milletin gözünün önündedir. Varlık için krizden çıkmak için CHP’nin Millet İttifakı’nın iktidarını seçin. Son sözüm şudur; 28 Mayıs’ta varın ve o güne kadar yaptığınız çalışmalarla bu milletin önümüzdeki beş yılını siz kurtarın. Biz size güveniyoruz. İttifak ortaklarımıza güveniyoruz. Yine baharlar gelecek dedik. 28 Mayıs’ta yine baharlar gelecek. AK Parti’nin, MHP’nin, memleketin üstüne getirdiği kara bulutları dağıtacağız, yine baharı getireceğiz. 28 Mayıs’tan sonra her şey çalışılacak. Hep birlikte bitirelim bu işi. Haydi, hep birlikte sandığa, sana söz Türkiye kazanacak.”Kocatepe