Çay’da tansiyon yükseliyor! Çay’da tansiyon yükseliyor!

AK Parti hükümetinin, yıllarca çalışarak yatırdığı primler ile yaşlılığında huzurlu bir hayat hayal eden emeklilerin, yaşam standartlarını doğrudan etkileyen bu konuda vatandaşları yine hayal kırıklığına uğrattığını vurgulayan Milletvekili Olgun; “Gündeme gelen yüzde 37.75'lik zam oranı, ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lütuflarıyla 5 puan artırıldı. Yani dağ fare doğurdu. Bu durum emeklilerimizde büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Emekliler sadaka istemedi, lütuf istemedi, yıllarca çalışarak topluma hizmet etmiş bireyler olarak, hak ettikleri değeri görmeyi ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan maddi kaynaklara erişebilmeyi talep ettiler. Ama emekliler aç kalmış iktidarın hiç umurunda değil” diye konuştu.

EMEKLİNİN KARŞISINA NASIL ÇIKACAKSINIZ?

Yaklaşan mahalli seçimleri hatırlatan Milletvekili Olgun, iktidar partisi ve ortaklarının emeklinin karşısına nasıl çıkacaklarını da merak ettiğini söyledi. Milletvekili Olgun; “Hakikaten çok merak ediyorum. Açlığa mahkûm ettiğinin bu emeklinin karşısına nasıl çıkacaksınız ve nasıl oy isteyeceksiniz?” dedi.

Emekliye bu zammı reva görenlerin er geç hesap vereceğinin altını çizen İYİ Parti hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Bu iktidarın bir tek duaları kabul oldu. Allah’ım bizi utandırma diye yaptıkları dua kabul oldu. Allah bunların utanma duygusunu aldı artık hiçbir şeyden utanmıyorlar. Milletin sinir uçlarıyla oynamaya devam ediyorlar. Emekliyi enflasyona ezdirmeyeceğiz diyenler emekliyi kendileri eziyor” diye konuştu.

EMEKLİLERE ÇAĞRI; CEVABINI SANDIKTA VERİN

Emeklilere de çağrıda bulunan Milletvekili Hakan Şeref Olgun, mahalli seçimlerde iktidara iyi bir ders vermelerini istedi. Milletvekili Olgun; “Tüm emekli kardeşlerime sesleniyorum. Sizi yok sayan, sizi açlığa mahkûm eden, kendileri sefada iken sizleri cefaya gark eden bu iktidara 31 Mart Mahalli Seçimlerde iyi bir ders verin” dedi.

Kaynak: BÜLTEN