Olgun, “Kirli siyaseti temizleyeceğiz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun; -“Bu nasıl bir kaybetme korkudur, anlamak mümkün değil”

“Mültecileri babanın parasıyla, babanın çiftliğinde mi besliyorsun?”

“Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olacak”

“Az kaldı; ‘Vallahi biz AKP’ye oy bile vermedik’ diyenler olacak”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, yaşanan kirli ve yalana dayalı siyasetin temizlenmesi gerektiğini belirterek, “Millet İttifakı iktidarında kirli siyaseti temizleyeceğiz” dedi.

AK Parti hükümetinin 28. Dönem Milletvekili Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandığı kirli siyaset dilinin insanlar arasında kutuplaşmaya ve kindarlaşmaya neden olduğunu dile getiren Milletvekili Olgun, halkı kutuplaştıran ve ayrıştıran bir iktidarın Türkiye’ye zarar verdiğinin altını çizdi.

ATMADIKLARI İFTİRA SÖYLEMEDİKLERİ YALAN KALMADI

Olgun, yaşanan seçim sürecinde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, her kademesindeki partililerin sürekli iftira attıkları ve yalan söylediklerini ifade etti.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Seçimlere gidilirken biz sanıyorduk ki; er meydanı olacak. Ama gördük ki; meydan er meydanı değil, iftira ve yalan meydanıymış. Biz iktidar partisiyle yarışacağımızı sanırken, devletin her türlü imkanını seferber eden iktidar, devletin her kademesindeki valisinden, imamına kadar herkesi seferber etmiş. Bir yanda montaj videoları paylaşmadan çekinmeyen bir AKP Genel Başkanı diğer yanda 28 Mayıs gecesi silahlarınızı hazırlayan diyen bir imam. Bu nasıl bir kaybetme korkudur, anlamak mümkün değil” dedi.

13. CUMHURBAŞKANI KILIÇDAROĞLU OLACAK

28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağını belirten Milletvekili Olgun, seçim sürecinde yaşananların Türk Halkı tarafından da fark edildiğini söyledi.

Millet İttifakını oluşturan partilerin İl Başkanları ile ilçe ziyaretlerini sürdüklerini dile getiren İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “ziyaretlerimizde görüyoruz ki halkımız yaşanan kirli siyasetin farkına varmış. Saray’da yapılan pazarlıkların, saraydan döndürülen dolapların farkına varan halkımız 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması yönünde oy kullanacaktır. Ben halkımıza güveniyorum. Halkımızı saf yerine koyan, onların yaptıklarını iki gün sonra unutur sananlar bu seçimlerde yanılacak ve hüsrana uğrayacaklardır” diye konuştu.

AZ KALDI; GEMİYİ İLK ONLAR TERK EDECEK

AK Parti iktidarının son günlerini yaşadığını belirterek, AK Parti gemisini ilk terk edeceklerin de Millet İttifakına iftiralarla, yalanlarla kin ve nefret saçarak saldıranların olacağını ifade etti.

İktidarın nimetlerinden faydalanan, bir değil birkaç yerden maaş alanların ve onların savunucularının bir gün gelecek Yüce Türk Milleti önünde hesap vereceklerini belirten İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Az kaldı. Bu yalan davulunu çalanlar, iftira çamurunu atanlar, AKP’yi ilk terk edecek ve ‘Vallahi biz AKP’ye oy bile vermedik’ diyecekler. Bunları kısa bir süre sonra göreceğiz. Bugün dediğini yarın yalanlayan, tersini söyleyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da ‘Ben de oy vermedim ama halk beni seçti’ derse şaşırmam. Çünkü ne dediklerini kendileri bile anlamıyor” şeklinde konuştu.

BU YOLUN SONU FELAKETTİR

Türkiye’nin beka sorununu ortaya atanların ülkede sınır diye bir şey bırakmadığını hatırlatan Olgun; “Mülteci sorunu geri dönüşü olmayan bir yoldur. Bu yolun sonu felakettir” dedi.

Türkiye’deki mülteci tehlikesine dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Suriye’de savaş denildi, gelen kim sorulmadan içeri alındı. Beslendi, korundu iş verildi. Suriye’de savaş biteli yıllar oldu neden geri dönen yok? Dönmedikleri gibi ‘Biz mültecileri göndermeyeceğiz’ diye bas bas bağırıyorlar. Kimin adına karar veriyorsun, kime sordun, babanın parasıyla, babanın çiftliğinde mi besliyorsun milyonlarca mülteciyi. Milliyetçi kendini bilen halkımıza sesleniyorum; Mülteci sorunu geri dönüşü olmayan bir yoldur. Bu yolun sonu felakettir. Gelin ülkemizi bu yola sokmayalım, bu ateşte kendimizi yakmayalım. Kendinizi düşünmüyorsanız çocuğunuzu, torunun düşünün” diye konuştu.

Milletvekili Olgun, 28 Mayıs Pazar günü vatanını seven, çocuklarını seven, torunlarını seven herkesi Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırdı.