Olgun, cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunu kullandı

İYİ Parti Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun; Göz göre göre suç işliyorlar, utanmıyorlar, Allah’tan korkmuyorlar. Savaşa değil seçime gittik, birlik ve beraberliğimizi bozmayın!”dedi.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde oyunu kullandı.

Kocatepe Anadolu Lisesi 2084 Nolu sandıkta oyunu kullanan Milletvekili Uygun, seçimlerin Afyonkarahisar’a ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Oy kullanmak için Kocatepe Anadolu Lisesine gelen İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, vatandaşların sevgisiyle karşılandı. Milletvekilliğinin hayırlı olması temennisinde bulunan vatandaşlar, Milletvekili Olgun’un TBMM’de Afyonkarahisarlıların hakkını sonunu kadar savunacağına inandıklarını dile getirdiler.

Vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Olgun; “Vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine yakın ilgi gösterdiklerini gördüm. Vatan için milletin geleceği için sandığa gelip oyunu kullanan tüm hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ederim. Seçimin ardından ülkemizin yeni bir yola gireceğini biliyorum. Bu yol sandıktan çıkacak sonuca bağlı. Sandıktan ülkeyi uçurumun kenarına getiren AK Parti iktidarından kurtulacağız ya da uçuruma daha hızlı bir şekilde yuvarlanacağız. Milletimizin vereceği her türlü karara saygılıyız. Neticede bu bir savaş değil seçimdir. Halkımızdan da özellikle bir isteğim olacak. Akşam sandık sonuçlarının açıklamasının ardından lütfen kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakalım. Biz millet olarak aynı topraklarda yaşayan insanlarız. İktidarın koltuğunu kaptırmama adına ne kadar ayrımcılık güden bir seçim atmosferi yaşatsa da milletimizin birbirine kenetlenmesini, birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamaya devam etmesini istiyorum” diye konuştu.

Oyunu kullanan İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun daha sonra diğer okulları ziyaret ederek, sandık kurulu üyelerine görevlerinde adaletli davranmalarını istedi.

GÖZ GÖRE GÖRE SUÇ İŞLİYORLAR

Bir gün öncesinden seçim yasaklarının başlamasına rağmen AK Parti mensuplarının suç işlemeye devam ettiklerini bundan dolayı da zerre kadar utanmadıklarını dile getiren İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Dün akşam seçim yasakları başladı. Kentimizin simgesi olan Kaleye asılan Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın posteri ve AK Partililerin sloganlarının yer aldığı afiş indirilmedi. İndirilemedi ya da indirtilmedi. Bu konuda suç duyurusunda bulunmamıza rağmen ne seçim kurulu ne de Valilik ve Emniyet Müdürlüğü bu konuda bir girişimde bulunmadı. Buradan anlıyoruz ki; Kim ne derse desin biz bildiğimizi okuruz diyorlar ve milletimizi kışkırtmak için elinden geleni arkalarına koymuyorlar. Bu nasıl bir utanmazlıktır bu nasıl bir aymazlıktır anlamak mümkün değil. Bunların bırakın kuldan utanmalarını Allah’tan bile korkmadıklarını bir kez daha görüyor ve yaşıyoruz” diye konuştu.

Milletvekili Olgun, kaleye afişi asanların da ona göz yuman bürokrasinin de göz göre göre suç işlediğinin altını çizdi. Olgun, afiş konusunda istismarı bulunan şahıslar hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.