Olgun: ‘Allah’ın emri, Peygamberimizin kavliyle oylarınıza talibim’

İyi Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun Gün FM’in konuğu oldu. Olgun programda yaptığı değerlendirmede herkese oy kullanma çağrısı yaparak, ‘Allah’ın emri, Peygamberimizin kavliyle oylarınıza talibim’ dedi.

“Gençleri bu sıkıntılarından biz kurtaracağız”

“Ulaşamadığımız hemşerimiz kalmaması için sahada yoğun olarak çalışıyoruz” diyen Olgun, “Benim siyasete girme nedenim çocuklarımızın gelecek ve eğitimlerini garanti altında görmememdir. Çünkü ben üç kız babasıyım.Gençleri bu sıkıntılarından biz kurtaracağız. Gençlerden bu nedenle oy istiyorum. Geçmişte kime oy verdiyseniz verin bu kez bize verin. Adalet olmadan Türkiye’de hiçbir şeyi sağlayamayız. Önce adaleti sağlayacağız. Bu nedenle tüm vatandaşlarımıza bir oy Meral’e, bir oy Kemal’e diyoruz” diye konuştu.

“Özkaya’ya bir kez daha  hodri meydan diyorum”

Siyasetin dilinden memnun olmadıklarını belirten Olgun, “Kavga için seçim yapmıyoruz. Seçim yaklaştıkça iftiraya başladılar. Dinimizde iftira ve yalan büyük günahtır. Bize terörist diyorlar. Afişlerimizin üstüne kapatmaya başladılar. Millet bunu görüyor. Ancak vatandaşlarımız buna asla itibar etmiyorlar. Sayın Ali Özkaya’ya hodri meydan demiştim. Çıkalım vatandaşlarımızın önünde konuşalım. Ancak kendisi sizin programınızda beni dengi olarak görmediğini, önce vekil seçilmem gerektiğini söylemiş. Ben milletvekili seçilsem de vatandaş olarak kalmaya devam edeceğim. Vekilliği ayrıcalıklı bir durum olarak görmüyorum. Yeniden hodri meydan diyorum” dedi.

“Ekonomik terör vatandaşın cebinde”

Mevcut iktidara ilimizin bugüne kadar her seçimde destek olduğunu anımsatan Olgun, “Oy istediler Afyonkarahisar verdi. Afyonkarahisar karşılığında ne aldı? İlimizi karış karış geziyorum. Her yerde büyük sıkıntılar var. Tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. Ekonomik sıkıntılar çok fazla. Kısacası hayat çok pahalı. Ekonomik terör vatandaşın cebinde. Hepsini çözeceğiz” dedi.

“Afyon’daki en büyük mitingi biz yaptık”

İyi Parti Lideri Meral Akşener’in Afyonkarahisar mitinginin çok coşkulu geçtiğini belirten Olgun, “Afyon’daki en büyük mitingi biz yaptık. 14 Mayıs Pazar günü seçimlerde herkes mutlaka oyunu kullansın. Allah’ın emri, Peygamberimizin kavliyle oylarınıza talibim” diye değerlendirmede bulundu.