Afyonkarahisar'da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlamanın yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Milletvekili Olgun, tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını belirterek ailelerine sabırlar diledi.

Twitter Takipçi Satın Alarak Markanızı Güçlendirin Twitter Takipçi Satın Alarak Markanızı Güçlendirin

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun açıklamasında AK Parti hükümetleri döneminde birçok konunun karanlıkta kaldığını söyledi.

BAZI OLAYLARDA SAKLANDIĞI GİBİ BU OLAYDA DA SAKLANDI

Milletvekili Olgun, 5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar’daki mühimmat patlamasının da karanlıkta kalan olaylardan bir tanesi olduğunu ifade etti. Olgun; “11 yıl önce Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda bir patlama meydana geldi. Burada 25 askerimiz şehit oldu. Şehit aileleri perişan oldu. Bugüne kadar konuyla ilgili sağlıklı bir açıklama yapılmadığı gibi gerçek bilgiler de Sümen altı edildi. Aman kimse bilmesin, aman bizim hatamızı kimse görmesin zihniyeti, patlamayla ilgili gerçekleri de saklamaktan geri kalmadı. Halkımızın her konuda doğru bilgileri alma hakkına sahiptir.  Kamuoyunun tepkisini yatıştırma adına yapılan açıklamalar ne yazık ki yeterli gelmedi ve gerçekler diğer bazı olaylarda saklandığı gibi bu olayda da saklandı. Yaşattıkları her olayın söyledikleri her sözün takipçisi olduğumuz gibi bu patlamanın da takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim. Ne kadar saklarlarsa saklasınlar acı gerçekler bir gün açığa çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, acılı ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Editör: Afyon ZAFERİM