Okul Sporları Türkiye Şampiyonalarına Afyonkarahisar ev sahipliği yapacak

Okul Sporları Türkiye Şampiyonası müsabakaları Afyonkarahisar ev sahipliğinde kriket ve geleneksel Türk okçuluğu branşında düzenlenecek.

Kriket Türkiye Şampiyonası müsabakaları küçükler ve yıldızlar kategorisinde kız ve erkek takımların katılımıyla 11-16 Nisan tarihlerinde, Geleneksel Türk Okçuluğu müsabakaları ise küçükler, gençler ve yıldızlar branşında 22-24 Mayıs tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek.

Voleybol ve basketbolda Yarı final heyecanı

Voleybol ve Basketbol branşlarında yarı final müsabakaları da Afyonkarahisar’da düzenlenecek. 3-6 Mayıs tarihleri arasında Voleybol yıldızlar yarı final müsabakaları, 18-21 Mayıs tarihleri arasında Basketbol küçükler yarı final karşılaşmaları düzenlenecek. Yarı final maçlarında başarılı olan takımlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.

Afyonkarahisar Grup müsabakalarına da ev sahipliği yapacak

Okul Sporları Grup müsabakaları; Tekvando gençler kategorisinde 376 sporcunun katılımı ile 8-10 Nisan tarihleri arasında, Atletizm küçükler müsabakası 9-10 Mayıs tarihleri arasında, futbol küçükler karşılaşması ise 27-29 Nisan tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Grup müsabakalarında derece elde eden takım ve sporcular yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.