Av. Mustafa Okay, konuşmasında şunları dile getirdi: "Kıymetli basın mensupları, aziz milletimizin güzide evlatları; hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz. Bugün burada, son yüzyılın en büyük katliamının yaşandığı Gazze'ye desteğimizi haykırmak için buradayız. Filistin'de, dünyanın gözünün içine baka baka Müslüman kardeşlerimiz katledilirken sus pus olanlara 'kendinize gelin' diye seslenmek üzere toplandık."

KATLİAMLARIN ARTMASI

Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj! Öğrencilere Milletvekili Olgun’dan mesaj!

Av. Okay, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katliam politikalarını artırdığını belirtti ve şöyle devam etti: "En son BM'nin güvenli olarak kabul ettiği kampına sığınan masum sivilleri bile dünyanın gözü önünde acımasızca katlettiler. Bu durum vicdan sahibi olan bütün insanları derinden yaralamıştır. Katil terör devletinin bu denli pervasızca hareketlerinin en büyük sebebi ise dünya liderlerinin özelliklede İslam aleminin sessiz kalmasıdır."

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Milli Gençlik Derneği olarak bu durumu kabullenemediklerini ifade eden Av. Okay, hükümetin ciddi adımlar atmasını beklediklerini belirtti ve taleplerini sıraladı:

 1. İsrail diplomatik temsilcilerinin istenmeyen adam ilan edilmesi
 2. Gazze'ye katliam için giden Türk vatandaşlarının vatandaşlıktan çıkarılması
 3. İsrail'den gelen ürünlerin Türkiye'ye girişinin engellenmesi
 4. Kürecik radar üssünün kapatılması
 5. İncirlik Üssü'nün kapatılması
 6. İsrail'in uluslararası kuruluşlardan çıkarılması
 7. Türkiye vatandaşlarının Kudüs ziyareti için vize zorunluluğu getirilmesi
 8. Milletvekili grubunun Gazze'ye destek için Refah sınır kapısına gitmesi
 9. İsrail'e maddi ve manevi destek veren kişi ve kurumlara yaptırım uygulanması
 10. Filistin'e Türk Silahlı Kuvvetleri öncülüğünde barış gücü gönderilmesi
 11. İsrail ile normalleşme anlaşmalarının iptal edilmesi

DESTEK MESAJI

Av. Okay, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Selam olsun, şanlı direnişi devam ettirenlere; zalimlere karşı anladığı dilden konuşanlara; cennetteki makamlarına koşanlara; Kudüs’te Mescid-i Aksa için her şeyini feda edenlere. Yazıklar olsun, Gazze’de on binlerce masum insan katledilirken kılını dahi kıpırdatmayanlara." Bu açıklama, Milli Gençlik Vakfı'nın Gazze'ye olan desteğini vurgularken, uluslararası toplumun ve Türkiye'nin atması gereken adımları belirgin bir şekilde ortaya koymaktadır.

Kaynak: ODAK HABER MERKEZİ