Filmde, şehirlerin geleceğin teknolojisiyle uyumlu hale getirilmesi için yapılan çalışmalar başta olmak üzere Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda yürüttüğü tüm projeleriyle OEDAŞ’ın hayatın her alanına dokunan faaliyetlerine yer verildi. Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı için gerçekleştirdiği çalışmalar ile çevresel, sosyal ve yönetişim alanındaki stratejisini anlattığı yeni kurumsal filmini yayınladı.

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİYLE UYUMLU ŞEHİRLER

OEDAŞ’ın 1.200’ü aşkın çalışanıyla bölgedeki 3 milyon kişiye enerji sağladığına dikkat çekilen filmde, daha güçlü atılımlar için enerjiye duyulan ihtiyaca atıfta bulunularak OEDAŞ’ın bölgenin tamamına enerji verebilmek için var gücüyle çalıştığı belirtildi. Hizmet verilen beş şehrin kaynaklarını verimli kullanması ve sürdürülebilir katma değer üretebilen şehirler olması amacıyla yapılan yatırımlara değinilirken şehirlerin geleceğin teknolojisiyle uyumlu hale getirilmesinin hedeflendiğine de vurgu yapıldı.

   

ARIZALAR YÜZLERCE KİLOMETRE UZAKTAN TESPİT EDİLEBİLİYOR

50 bin kilometrekarelik alana yayılan beş şehirde hizmet sunan OEDAŞ’ın, teknoloji yatırımları sayesinde arızaları yüzlerce kilometre uzaktan tespit ederek gerekli durumlarda enerjiyi başka kaynaktan temin ederek sağladığı elektrik arzı devamlılığı da tanıtım filminde öne çıkan konulardan biri oldu. Dağıtım sistemlerini sürekli gözetim altında tutan OEDAŞ’ın, sistemlerini çağın gereksinimleri doğrultusunda güncellendiğine ve çalışanlara verilen eğitimlerle ‘hizmette en iyisi olma yolunda ilerlendiğine de vurgu yapıldı.

FIRSAT EŞİTLİĞİNE ÖNEM, ÇEVREYE SAYGI

ODAK’ın birinci sayfası: “Birlik olamadılar” ODAK’ın birinci sayfası: “Birlik olamadılar”

Kurumsal filmde ayrıca Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan Cinsiyet Eşitliği maddesi doğrultusunda OEDAŞ’ın 2019 yılında başlattığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programına değinilerek, çalışanlara eşit fırsatlar sunulduğunun altı çizildi. Atık yönetimi süreçlerinde çevre, insan sağlığı ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen OEDAŞ’ın Sıfır Atık Belgesi alan ilk elektrik dağıtım şirketi olduğu da filmdeki konular arasında yer aldı.

Editör: Afyon ZAFERİM