Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, yaklaşan 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Öğretim Kurumları 1. Dönem Yazılı Sınavlarına katılacak adaylar için önemli bir duyuru yaptı.23 ve 24 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek sınavlara hazırlanan adaylardan kimlik kartını kaybeden ya da yeni bir kimlik kartı çıkarmak isteyenler, sınav giriş belgesi ve bir adet fotoğrafla birlikte nüfus müdürlüklerine müracaat edebilecek.

BAŞKAN ADAYI KÜÇÜKKURT’A TAM DESTEK BAŞKAN ADAYI KÜÇÜKKURT’A TAM DESTEK

Adaylar için, yeni kimlik kartları hazırlanıncaya kadar geçici olarak kullanabilecekleri fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve barkodlu/karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenleneceği bildirildi. Ayrıca MERNİS Nüfus bilgilerinde güncelleme yapılması gereken adaylar için de gerekli işlemler yapılabilecek.

23 Aralık Cumartesi günü 07.30-15.00 saatleri

Belirtilen tarihlerde; 23 Aralık Cumartesi günü 07.30-15.00 saatleri arasında ve 24 Aralık Pazar günü 07.30-12.30 saatleri arasında Afyonkarahisar Merkez ve ilçelerdeki nüfus müdürlükleri hizmet verecek. Hizmet alacak olan adaylar Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dinar, Emirdağ, İhsaniye, İscehisar, Sandıklı, Sinanpaşa ve Şuhut İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurabilecekler.

Bu duyuru, sınava girecek adayların mağduriyet yaşamaması ve sınavlara kimlik kartı problemi olmadan katılabilmeleri için büyük önem taşıyor. Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, konuyla ilgili tüm hazırlıklarını tamamlayarak sınava girecek adaylara gerekli desteği sağlamaya hazır olduğunu açıkladı ve kamuoyuna saygıyla duyuruldu.  CEMİLE KAYTAN

Kaynak: BÜLTEN