Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz kandillerden birisi olan Miraç Kandili'ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz’’ dedi.

Milletvekili Taytak, duaların kabul edildiği bu günde manevi dinamiklerin en anlamlılarından birini daha idrak ederken Ramazan Ayı'na yaklaşıyor olmanın engin heyecan ve mutluğu içersinde olduklarını söyledi. Taytak mesajında, ‘’Miraç, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in Cenab-ı Allah (c.c)’ın izni ve keremiyle bir gece Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya oradan da zaman ve mekânın sahibi Yüce Allah’ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok ilahi hikmet, bereket ve sırları barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç mucizesi, Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Miraç, bir arınma ve Allah’a yükseliştir. Bizzat Peygamber Efendimiz (s.a.v) tarafından müminlerin miracı olarak nitelenen namaz, bu kutlu gecede Cenab-ı Allah (c.c) tarafından müminlere hediye edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ OLGUN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI MİLLETVEKİLİ OLGUN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

“NE KAYIPLARIMIZI UNUTTUK NE DE ACILARIMIZ AZALDI”

Geçtiğimiz yıl yaşanan 6 Şubat asrın felaketini de unutmayan Taytak, “6 Şubat depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Asrin felaketi olarak adlandırılan ve ülkemizin yasadığı en büyük afetlerden olan depremde, on binlerce insanımız hayatını kaybetmiş, yaralanmış ve evsiz kalemistir. Geçen 1 yılın ardından ne kayıplarımızı unuttuk ne de acılarımız azaldı. Bu vesileyle 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN