AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor! AFMOD, Mehmet Akif Dinç’e umut oluyor!

Bu heyecan verici buluşmada Başkan Kumartaşlı, derneklerinin aktiviteleri ve projeleri hakkında detaylı bilgiler sunarak misafirlerini bilgilendirdi. Ziyaretin kendileri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Kumartaşlı, Nasrattinoğlu'na şükranlarını iletti.

1937 doğumlu olan İrfan Ünver Nasrattinoğlu, folklor araştırmacısı, gazeteci ve Afyonkarahisar'ın yetiştirdiği bir entelektüeldir. Türk Hava Kuvvetlerinde görev aldıktan sonra emekliye ayrılan Nasrattinoğlu, gazetecilik kariyerine 1976 yılında adım attı. Görev aldığı folklor kuruluşlarında önemli pozisyonlarda bulunan ve 1981 yılından itibaren Folklor Araştırmaları Kurumu Başkanlığı'nı yürüten Nasrattinoğlu, birçok gazete ve dergide makaleler yayımladı. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve uluslararası arenada birçok kongre, sempozyum ve seminerde yer alan ünlü isim, folklor araştırmalarına yaptığı katkılardan ötürü sayısız ödülün sahibi oldu ve çeşitli övgülere layık görüldü. Kariyerinin yanı sıra birçok akademik ve yazarlık derneklerinde de üyelikler bulunan Nasrattinoğlu, aynı zamanda fahri doktora ve profesörlük unvanlarıyla da ödüllendirildi.

Türk basınında ve folklor araştırmacılığında etkileyici bir iz bırakan Nasrattinoğlu'nun ilk yazısı 1954 yılında yayın siyahında yer aldı. Bunun yanı sıra birçok gazetede köşe yazıları ve makaleleri ile okuyucu karşısına çıkmaya devam etti. Yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen bilimsel toplantılarda sunduğu bildirilerle alanında uzman bir isim olarak kabul gördü. Hâlihazırda üyesi olduğu dernekler ve aldığı ödüllerle hem Türkiye'de hem de uluslararası alanda tanınan bir şahsiyet olan Nasrattinoğlu, değerli çalışmalarıyla bilim dünyasına katkıda bulunmaya devam etmektedir. CEMİLE KAYTAN 
 

Editör: Cemile Kaytan