Mustafa Enis Arabacı’ya doğum günü sürprizi

İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğini ziyarete eşi Çiğdem Arabacı ile birlikte gitti. ÇYDD Yönetim Kurulu üyesi Elif Kapan’ın doğum günü kutlaması için Arabacı’nın gelmesini beklediler.

“SİZ İSTEYİN BİZ ÇÖZELİM” “SİZ İSTEYİN BİZ ÇÖZELİM”

Seçim çalışmasını şehir merkezinde Bedesten, Kasaplar ve Demirciler çarşısında sürdüren Mustafa Enis Arabacı STK’ları da unutmuyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ziyareti sırasında onu bir sürpriz bekliyordu. Dernek Yöneyim Kurulu üyesi Elif Kapan’ın doğum günü için Mustafa Enis Arabacı ve eşi Çiğdem Arabacı’nın gelmesi beklendi. ÇYDD Başkanı Serap Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Arabacı’yı karşıladıktan sonra dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Çiğdem Arabacı, “Ben uzun süre ÇYDD gönüllüsü ve destekçisiyim. Evimizde eskiden dernek karşısındaydı. Burası benim yuvam gibi” dedi.

Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Mustafa Enis Arabacı, “Aranızda benden daha tecrübeli siyasetçiler var. Ben yıllarca siyasetten uzak kaldım. Ancak Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ne kadar yanlış ve ülkeyi tek adam rejimine dönüştüğünü gördükten sonra bir şeyler yapmak için kendimi sorumlu hissettim. Özellikle Deprem zamanı devletin kurumlarının talimat gelmeden refleks gösterememesi kabul edilir bir durum değildi. Bu bakımdan siyasetten daha fazla uzak kalmama kararı aldım. Bir şeylerin değişmesinde benimde katkım olsun ve bende bir şeyler yapacağıma inandığım için kolları sıvadık düştük yollara” dedi. 

Mustafa Enis Arabacı konuşmasını bitirdiği sırada dernek üyelerinden emekli sağlıkçı Elif Kapan’ının doğum günü için pasta geldi. Pastanın mumlarını Çiğdem Arabacı yakarken Elif Kapan, “Doğum günü pastamı kesmek için sizi bekledik. Dün geleceğinizi duydum arkadaşlar pasta almışlardı. Mustafa Bey gelince birlikte keselim diye sizi bekledim” dedi. ÇYDD’de Başkan Serap Öztürk, Emine Adar, Birgül Ggenç,  Ayşe Topsakal,  Behiye Demirhan, Elif Kapan, Havvana Gençer, Sevim Kaçar katıldı.