Mustafa Enis Arabacı, “Sahte afişler en büyük hırsızlıktır”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Enis Arabacı Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Arabacı siyasette üsluba dikkat edilmesini gerektiğinin altını çizerek, “Hangi akıl ve vicdan karşı tarafı karalamak adına yalan yanlış afişler asarak kamuoyu oluşturmaya çalışır, bunu anlamak mümkün değil” dedi.

“Tarım ve hayvancılık geliştirilecek”

Ülkemizde gelir dağılımı dengesizliğinin çok büyük olduğunu söyleyen Arabacı, “Ülkemizdeki kaynakların yanlış kullanılmasından kaynaklı sıkıntılar var. Eğitimle ilgili sıkıntılar var. Kişi başına düşen gayrisafi milli hasılada batıdaki iller arasında en son sıradaki iliz. İlimizin gelişimiyle ilgili birçok alanda yapılacaklar var. Turizmle ilgili güzel projelerimiz var. İşsizliğin mutlaka önüne geçilecek. Tarım ve hayvancılık geliştirilecek. Konya, Erzurum ve Afyonkarahisar özel ekonomi bölgesi ilan edilecek. Köy okulları yeniden açılacak. Köylerde bina var, öğretmen yok. Yine kentten köye göçü sağlayacak projeler gerçekleştireceğiz. Her köye Ziraat Mühendisi ve Veteriner gönderip mahallinde meselelere sahip çıkacağız. Kırsaldaki üretimi yeniden başlatacağız. Esnaflarımızın sıkıntılarını biliyoruz, çözeceğiz. Esnaflarımız geleceğe güvenle bakacaklar” diye konuştu.

“Türkiye’ye iyi geleceğiz”

Bir ülkenin gençleriyle geliştiğini söyleyen Arabacı, “Gençlerimiz mutlaka iyi eğitim almalı. Bugün gelecek hayalleri kuramıyor, karamsar bakıyorlar. Biz gençlerimizi, tüm ülkemizi iyileştireceğiz. Karamsarlığı ve depresyonu bitireceğiz. İyi Parti Atatürk’ün yolunda olan Cumhuriyet değerlerine bağlı bir parti. Samimi ve iyi niyetli bir parti. Türkiye’ye iyi geleceğiz. Her şey güzel olacak” dedi.

İyi Parti’nin amblemi kullanılarak sahte afiş bastıranların bunu içlerine nasıl sindirdiklerini söyleyen Arabacı, “Bu nasıl bir şey? Bu en ağır hırsızlıktır. Halkımız bunlara itibar etmeyecektir. Biz bunları yapanlar hakkında savcılığa da suç duyusunda bulunduk. Pazar günü insanlarımız sandığa giderek bizlere destek olmalarını bekliyorum. Değişimden yana oy kullanmalarını umuyorum” dedi.